Ekonomi

Elinde altını olanlar sıkı durun, yatırımınız ikiye katlanacak, büyük yükseliş için tarih verildi! Günlerdir en dipteydi, o tarihte uçuşa geçecek

En iyi yatırım aracı olarak görülen ver her dönem ilgi görmeye devam eden altında son günlerde ibre aşağı doğru yöneliş ve düşüş başlamıştı. Yine bugün, yeni haftanın başında günü düşüşle açan altınla ilgili heyecanlandıran yorumlar geldi. Uzmanların değerlendirmelerine göre altın fiyatlarında büyük yükseliş bekleniyor. Büyük bir atakla yükselişe geçmesi beklenen altında ibre tersine dönecek ve bu kez yukarı yönlü bir hareket olacak.

Altının gram fiyatı yeni haftayı düşüşle açtı. Günlerdir altın fiyatlarındaki aşağı yönlü hareket devam ederken yeni haftanın ilk gününde de altında herhangi bir değişim olmadı ve düşüş devam etti. Ancak uzman isimler yorumlarında altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde altında hareketlenme olacağını ve yükseliş yaşanacağını belirtiyor. Altındaki yeni gelişmeler için gözler ABD Merkez Bankası (FED) toplantısına çevrildi.

ALTIN YENİ HAFTAYA DÜŞÜŞLE BAŞLADI

Günlerdir aşağı yönlü harekette olan ve düşüşü devam eden altında yeni haftanın ilk gününde de herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Altın, yeni haftanın ilk gününü de düşüşle açtı. Altında yaşanan düşüş yatırımcıyı düşündürürken uzmanlar ise yaptıkları değerlendirmeler sonucunda altında önümüzdeki günlerde bir hareketlenme olabileceğini belirtiyor.

GÖZLER ÇARŞAMBA GÜNÜNE ÇEVRİLDİ

Analistler, resesyon endişelerinin arttığını aynı zamanda yüksek enflasyon ikileminin de para politikalarına yönelik belirsizliklere sebep olduğunu belirtiyor. Şimdi gözler Çarşamba gününe çevrildi. Çarşamba günü ABD Merkez Bankası (FED) toplantı tutanakları yayımlanacak. Bu kapsamda faiz artırımı ile ilgili beklentilerin yüksek olduğu yorumları yapılıyor. Tahminlere göre, FED’in Aralık ayı toplantısında yüzde 81 ihtimalle 50 baz puan, yüzde 19 ihtimalle 75 baz puan faiz artırımına gideceği düşünülüyor. Öte yandan Şubat ayı için FED tarafından 50 baz puan faiz artırımına gidilmesi ile ilgili beklentilerin de oldukça yüksek olduğu görülüyor.

21 KASIM 2022 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın, 21 Kasım 2022 Pazartesi gününe düşüşle başladı. Yeni haftanın ilk gününde altının gram fiyatında düşüş yaşandı. Bu sabah saat 10.40 sularında yüzde 0,2 azalış yaşayan gram altın, 1.045 TL’den işlem gördü. Yine aynı dakikalarda çeyrek altın ise 1,710 TL olarak işlemini sürdürdü. Altının ons fiyatı ise saat 11.15 sularında 0,3 azalışla 1.743 dolardan işlem görmeye başladı. Altının ons fiyatı saat 19 30 sularında ise 1.733 dolardan işlem görmeye başladı. Gram altın da yine saat 19.30 sularında 1.038 TL, çeyrek altın ise 1.723 TL’den işlemini sürdürüyor.

Başa dön tuşu