Ekonomi

Elinde gram ve çeyrek altın olanlara sabah müjdesi geldi

Altın fiyatları yeniden hareketleniyor. Çeyrek ve gram altını olanlara müjde. Sakın satmayın, kısa sürede rekor kıracak. İşte güncel altın tahminleri…

Elinde gram ve çeyrek altın olanlara sabah müjdesi geldi. Altın piyasası FED faiz kararı sonrası yeniden hareketlendi. Altın fiyatları yükselmeye devam ederken uzmanlardan da önemli tavsiyeler geldi. Seçim sonrasına dikkat. Altın fiyatları resmen rekor üstüne rekor kıracak. Yatırım yapmayı düşünenler bu dönemi değerlendirsin, elinde altını olanlar sakın satmasın. Çünkü 1 gram altın o tarihte 1450 TL olacak. İşte gram altın fiyatlarına ilişkin son tahminler…

Altın, yatırımcısı için güvenilir Liman olmaya devam ediyor. Özellikle yılbaşından bu yana yükselmeye devam eden altın fiyatları Birkaç günlük durgunluğun ardından FED faiz kararının da açıklanması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Bir yandan yaklaşan seçimler bir yandan dünyadaki gelişmeler Altın fiyatlarını tetiklemeye devam ederken uzman isimlerden de yatırım yapmayı düşünen vatandaşlara önemli tavsiyeler geldi. Uzmanlar özellikle seçim sonrasında dikkat çekerken Elinde Bir gram bile altını olanların beklemelerini önerdi. Altın alımı için de bu son fırsat.

ALTIN YATIRIMCISI DA ZARAR ETTİRMEYECEK

Ünlü kuyumcu Emre Öztürk, vatandaşın merakla beklediği Altın yorumlarını açıkladı. Gram altının 2023 yılı sonu için 1450 TL seviyelerini rahatlıkla göreceğini belirten Öztürk, şu anda Altın fiyatlarının alım yapmak için uygun olduğunu söyledi.

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI PATLAYACAK

Deneyimli kuyumcu Emre Öztürk, seçim tarihi açıklandıktan sonra piyasalarda bir belirsizliğin olduğunu ve bu sebepleri Altın fiyatlarında kısa süreli bir düşüş görüldüğünü belirterek FED faiz kararı sonrasında altının yeniden yükselmeye başladığını dile getirdi. Bu belirsizliğin piyasalara hem Artı hem eksi yönde yansımaya devam ettiğini belirten Öztürk, geçtiğimiz hafta dolarda önemli bir Yükseliş olduğunu ancak altının yeniden toparlanarak yükselmeye devam edeceğini söyledi.

UZUN VADEDE GÜVENİLİR YATIRIM ALTIN

Uzun vadede yatırım yapmayı düşünenlerin altına yönelmesi gerektiğini belirten Öztürk, “Merkez Bankası’nın faiz kararının ve Avrupa’da açıklanan verilerin etkisiyle aşağı doğru yönelim gerçekleşti. Bu aşağı düşüşle beraber vatandaşlar için tekrardan bir alım fırsatı doğdu. Bu alım fırsatıyla beraber de dolar tekrardan yukarı çıktı. Uzun vadede tabii ki en avantajlı yatırım altın şu anda. Altında hafif düşüşler olsa da vatandaşların alımı arttırması fiyatları yukarıya iter. Yılsonu için altının gramının bin 450 lira seviyelerini çok rahat göreceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ BEKLENİYOR

Seçim döneminde hem piyasalarda hem de vatandaşlarda bir tedirginlik olmasının normal olduğunu belirten Öztürk, Altın fiyatlarında yükseliş beklentisinin devam ettiğini Bu sebeple de alım yapmak için en doğru zamanın şimdi olduğunu söyledi.

Altın yatırımı yapanların ön uzun vadede sabretmesi gerektiğini ve özellikle Kar etmek isteyenlerin en az 6 ay ve 1 yıl süreyle beklemesi gerektiğini belirten Öztürk, “Son zamanlarda altın alan ve zarar eden hiç kimse yok demek mümkündür. Birkaç ay sonra seçim olarak ve piyasalarda inişler çıkışlar olacak. Biz fiyatların seçim sonrasında çok daha yukarılara çıkacağını düşünüyoruz. Alışveriş yapmak için beklemek çok fazla bir kâr getirmiyor. Genelde vatandaşlarımız altın yükselmeye başlayınca almaya niyetleniyor. Şu günlerde altın zaten stabil seviyelerde devam ediyor. Bu seviyelerden alınabilir. Seçimden sonra fiyatların ne olacağını kimse bilemez ama şu zamanlarda alım yapanları zarar ettirmeyeceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu