Teknoloji

Elon Musk açıkça tehdit etti! Gazetecilere Twitter’de sansür gelebilir

Twitter’ı satın alan Elon Musk, dünyadan tepki çeken davranışlarına devam ediyor.bu son dönemlerde özel jetinin uçuşunu paylaşan bir hesabım bilgilerini askıya alan Elon Musk, Şimdi de 500000 takipçisi olan hesabın sahibi üniversite öğrencisine dava açma tehdidinde bulundu.

Twitter’a satın alması ile birlikte tüm dünyada olay yaratan iş insanı Elon Musk, son olarak özel jetinin Tuşları ile alakalı bilgileri paylaşan bir hesabı askıya aldı. Bununla da yetinmeyerek hesabın sahibi üniversite öğrencisi 20 yaşındaki genci dava açmakla tehdit etti.

Sosyal medyadan tehdit etti

500.000 takipçisi bulunan  “@ElonJet” adlı Hesabın askıya alınması sosyal medyada geniş Yankı uyandırdı. Hesabı ziyaret edenler karşılarında “Hesap askıya alındı: Twitter, Twitter kurallarını ihlal eden hesapları askıya alır.” ifadesini gördü. Hesabın sahibi 20 yaşındaki üniversite öğrencisinin ise hangi konularda Kural ihlali yaptığına dair bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Bu olay sonrasında Elon Musk sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak oğlunu taşıyan aracın takibe aldığı alındığını konum verilerinin çalındığını öne sürdü. Musk açıklamasında şöyle konuştu; “Aileme zarar verilmesini destekleyen Sweeney ve kuruluşlara karşı yasal işlem yapılıyor.” sözlerini kullandı.

Başa dön tuşu