Teknoloji

Elon Musk Donald Trump’ın Twitter hesabını açtı

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı 2021 yılının Ocak ayında yaşanan Kongre baskınının ardından kapatılmıştı. Trump’ın destekçileri Kongre binasını işgal etmiş ve gerilim her geçen dakika daha da tırmanmıştı. Yaşanan olayın ardından Trump’ın Twitter hesabı kapatılmıştı. Eski ABD Başkanı Trump’ın kapatılan Twitter hesabıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Donald Trump’ın Twitter hesabı yeniden aktif hale geldi.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamayla Twitter’ı satın aldığını duyurmuştu. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir anket yapmış ve takipçilerine ‘Trump geri dönsün mü?’ sorusunu yöneltmişti. Musk tarafından gerçekleştirilen bu ankete 15 milyondan fazla oy kullanıldı. Trump’ın 2021 yılından bu yana kapalı olan Twitter hesabı yeniden açıldı.

ELON MUSK’TAN TRUMP ANKETİ

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde takipçilerinin karşısına bir anketle çıktı. Eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili olan bu ankette Musk, ‘Trump geri dönsün mü?’ şeklinde bir soru sordu. Bu ankette 15 milyondan fazla oy kullanıldığı ve yüzde 51,8’lik kesimin bu soruya ‘Evet’ yanıtını verdiği görüldü.

DONALD TRUMP’IN TWİTTER HESABI AÇILDI

Donald Trump’ın 6 Ocak 2021 tarihinde yaşanan Kongre baskınından sonra kapatılan Twitter hesabı yeniden açıldı. Yaptığı anketin ardından sosyal medya hesabından yeni bir paylaşıma yer veren Elon Musk, ‘Halk konuştu. Trump geri dönecek.’ dedi ve ‘Halkın sesi, Tanır’nın sesi’ anlamına gelen Latince ‘Vox Populi, Vox Dei’ ifadelerine yer verdi.

 

Başa dön tuşu