Teknoloji

Elon Musk yaptıklarıyla kendi topuğuna sıktı! Servetinin hepsini kaybetti!

Twitter’ı satın almasının ardından sürekli sansasyonel olaylarla gündeme gelen Elon Musk, tüm servetini kaybetti. Tabiri caizse yaptıklarıyla kendi topuğuna kendisi sıktı!

Elon Musk yaptıklarıyla kendi topuğuna sıktı! Servetinin hepsini kaybetti! Twitter’ı satın alma sürecinde sürekli gündeme gelen Elon Musk, platformu değerinin çok üstünde satın almasının ardından da birçok kez adından söz ettirmeyi başarmıştı. Twitter’ı satın aldıktan sonra ertesi gün elinde tuvalet lavabosu ile şirkete giriş yapmış, şirketin çalışanlarıyla Twitter üzerinden diyola girerek ardından bu çalışanları işten çıkarmış ve çok daha ileriye giderek şirkette bulunan üstdüzey bir avukatı Twitter’dan paylaşım yaparak işten çıkardığını duyurmuştu. En son ise Twitter üzerinden kullanıcılarına bir anket başlatarak Twitter’dan istifa etmek ya da etmemek seçeneklerini oylatmıştı.

ÇIKAN SONUCA GÖRE HAREKET EDECEK

Twitter üzerinden başladı anketin sonucuna göre bir şekil alacağını söyleyen Elon Musk, eğer çıkan sonuç istifa et seçeneği olursa Twitter’dan istifa edeceğini de aktarmıştı. Bu önde hareket eder mi bilinmez ancak, şirketten istifa etmesi kendi yararına olacak. 44 milyar dolara Twitter’ı satın almasının ardından gelirlerine artı yönde katkı sağlayamayan Elon Musk daha da dibe batmaya devam ediyor.

SPACEX VE ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİCİSİ

Elon Musk ayrıca Twitter’ın yanında SpaceX ve elektrikli araç üretici Tesla’nın da sahibi. Ancak Twitter’ı satın alma sürecinin ardından Elon Musk, pozitif gelir sağlamak yerine daha da çok zarara girmeye başladı.

13 AYDA 200 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

2022 yılının başlarında Elon Musk’un Twitter’ı satın almak istemesi ardından da fikrinden caymasıyla adını duyuran Elon Musk, şirketi olan Tesla’nın hisselerinde büyük oranda düşüşler yaşadı. Musk,2un Twitter’ı almasının ardından da büyük şirketler Twitter ile iş birliğini kesmiş ve Twitter ile reklam yapma işini sonlandırmıştı.

Yaşanan tüm bu sebeplerin ardından milyarder Elon Musk artık milyarder değil! Elon Musk, 13 ay içerisinde 200 milyar dolardan fazla kayıp yaşadı. Bu miktar, Elon Musk’u dünyada en çok servet kaybeden isim yapmış oldu!

Başa dön tuşu