Medya

Emekli ve memurlara çifte maaş müjdesi, 2023’te büyük sürpriz!

Memur ve emekliye bir son dakika müjdesi! 3600 ek gösterge zammı uygulanacak! Merak edilen tüm konular haberimizin detayında…

Emekli ve memurlara çifte maaş müjdesi, 2023’te büyük sürpriz! Asgari ücret açıklandı, EYT açıklığa kavuştu. Şimdilerde merak elden konu ise memur ve emekliye gelecek olan zam yüzdesi. 3 Ocak’ta TÜİK’in açıklayacağı enflasyon oranlarına göre belirlenecek olan memur ve emekli maaşları hakkında son dakika bir gelişme yaşandı. Memur maaşlarına ek olarak gösterge zammı uygulanacak! Hangi meslek çalışanları ne kadar ücret alacak?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte zamlar da yüzünü göstermeye başladı. Ancak bu zamlar her zaman kötü değil. Asgari ücret memur ve emekli maaşlarına yapılan zam vatandaşın yüzünü güldürüyor. Hele bir de son dakika gelen bu haber sevinçten havalara uçurtacak.

ÇİFTE MAAŞ

Ekonomik krizin büyümesi Türkiye’de günden güne alım gücünü de dibe çekiyor. Tüm dünyayı etkisi altın alan bir enflasyon sorunu bulunuyor. Aralık 2022 ayının enflasyon oranları 3 Ocak 2023 tarihinde TÜİK tarafından açıklanacak. Milyonlar büyük bir heyecanla memur ve emekli maaşlarının alacağı son durumu merak ederken konu hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı! Bu durumda; memur maaşlarına ek olarak 3600 ek gösterge zammı uygulanacak.

5.3 milyon emekli ve memuru kapsayan yeni yasa; 3600 ek gösterge zammından yeni işe girenler de faydalanabilecek. Memurlar, kadro unvanı, derecesi, hizmet sınıfı, görevin önemi, sorumluluk düzeyi, hiyerarşik konumu ve eğitim durumu gibi bazı seçenekler değerlendirilerek yapılan düzenlemelerde, kamu hiyerarşisinde yaşanan bazı sorunlar giderilmiş oldu.

SEVİNDİREN HABER

Birinci derece olmak şartıyla bütün öğretmenlerin alan sınırlaması bulunmaksızın; 2 yıl süreyle yüksek öğrenim kurumlarından mezun olan sağlık çalışanları, polisler ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3600’a ulaşmış oldu.

Başa dön tuşu