Ekonomi

Emekliler için harekete geçen Akbank, sektöre damgasını vurdu! Önce borcunuzu kapatacak, sonra 8 bin 500 TL’yi hesabınıza yatıracak!

EYT yasasının avantajlarından yararlanmak isteyen Akbank, emeklilik sürecinde olan ancak prim borcu eksik olan vatandaşlar için yeni bir kampanya düzenlediğini duyurdu. Yasadan yararlanarak emekli olacak olan milyonları bünyesine dahil etmek isteyen banka, eksik prim borçlarını yeni kampanyası aracılığı ile üstleneceğini bildirdi.

Yeni kampanyası kapsamında EYT’lilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan prim borçlarının üstlenileceğini ifade eden Akbank, kredi ürününün başlangıç faizini dip seviyede tuttuğunu belirtti. Emeklilik hakkının elde edilmesi ile birlikte EYT’lilere maaş harici ödeme imkanı da sunacağını belirten Akbank, yeni kampanyalarına ilişkin detayları paylaştı.

EYT’LİYE HEM KREDİ HEM PROMOSYON!

Sigorta bildirimi 8 Eylül 1999 tarihinden önce yapılmış olan vatandaşlara seslenen özel banka Akbank, 3 Mart tarihinde yürürlüğe girmiş olan EYT yasasından faydalanmak isteyenler için yeni bir kredi kampanyası düzenlediğini bildirdi. 20 yıllık hizmet süresi bulunan kadınların ve 25 yıllık hizmet süresi bulunan erkeklerin prim borçlarını sıfırlayacağını belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Yeni EYT kredisi ürünü kapsamında prim borçlarının tek kalemde kapatılabileceğini belirten Akbank, kredi ürününün başlangıç faizini yüzde 1,79 olarak belirledi. Banka, EYT kredisinden yararlanacak olan tüketicilerin, borçlarını 36 aya kadar taksit avantajı ile ödeyebileceklerini de vurguladı.

AKBANK EYT’Lİ KAMPANYALARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Akbank’ın EYT’liler için düzenlemiş olduğu kampanyalar, emeklilik hayali kuran vatandaşların yüzlerini güldürdü. Sigorta giriş tarihi ve hizmet süresi şartlarını yerine getiren ancak prim günleri eksik kaldığı için emeklilik başvurularını iletemeyen vatandaşlar, kredi kampanyasına nasıl başvuru yapabileceklerini araştırmaya başladı. Akbank, her iki kampanyası için de başvuru detaylarını açıkladı.

EYT kredisi ürününden yararlanarak prim borcunu kapatmak isteyen vatandaşların en yakın şubeye şahsen başvuruda bulunmaları gerektiğini belirten Akbank, SGK prim borcu yazısı ve kimlik kartı ile müracaat edilebileceğini bildirdi. Prim borcunun kapanmasının ve emeklilik başvurusunun yapılmasının ardından banka tercihinin Akbank yapılması gerektiğini belirten özel banka, başvurunun onaylanmasının ardından 8 bin 500 TL’lik ek ödemenin de hesaplara aktarılacağını ifade etti.

Başa dön tuşu