Ekonomi

Emekliler için o banka kesenin ağzını açmakla kalmadı; keseyi komple yırttı! Tam 9 bin 500 TL promosyon veriyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emekli maaşı ya da emekli geliri olan kişiler için ödenmeye başlamış olan banka promosyonları, geçtiğimiz yıllarda SGK ile bankalar arasında yapılan bir ortak protokol ile ödenmeye başlamıştı. Bu kapsamda ödenen promosyonlara resmi artış, 1 Kasım 2022 tarihinde geldi. Yeni bir artış olup olmayacağı merak edilirken; geçen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi, bankaları harekete geçirdi.

Bankalardan üç yıl boyunca maaş almaya söz veren emekliler ile emekli geliri olan kişilere ödenen promosyonlar kapsamında bankalar arasındaki rekabeti EYT’den emekli olması beklenen 2,2 milyon kişi ihtimali güçlendirdi. EYT’den emekli olacak 2,2 milyon kişinin banka seçimi öncesinde promosyon artışı yarışına giren bankalardan son açıklama Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan geldi. İşte Albaraka Türk Katılım Bankası’nın güncel promosyon tutarları…

NAKİT PROMOSYONLARIN ÜST LİMİTİ ARTTI

Nakit promosyonlarda üst limit artışına giden Albaraka Türk Katılım Bankası, 20 Ocak ile 21 Nisan 2023 tarihleri arasında emekli maaşını bankasına taşıyan müşterilerine özel olarak 6 bin 500 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi gerçekleştireceğini duyurdu. Bu kapsamda emekli maaşı 3.499 TL’ye kadar olanlara 4 bin 500 TL promosyon ödeyecek olan Albaraka Türk Katılım Bankası, emekli maaşı 3.500 TL ile 7.499 TL arasında olanlara 5 bin TL; emekli maaşı 7.500 TL ile 9.999 TL arasında olanlara 6 bin TL; emekli maaşı 10.000 TL ve üzeri olanlara ise 6 bin 500 TL promosyon ödemesi yapacağını ilan etti. Albaraka Türk Katılım Bankası’nda ek promosyon dönemi de başladı.

EK PROMOSYON ÖDEMELERİ DEVREYE GİRDİ

Emekli maaşlarını taşıyan kişilere ek promosyon ödemesi de gerçekleştirecek olan Albaraka Türk Katılım Bankası, ek promosyon ödemesini ise maaş bareminden bağımsız olmak üzere 3.000 TL’ye kadar yapacağını duyurdu. Ek promosyon ödemesinde belirli şartlar belirlemiş olan Albaraka Türk Katılım Bankası, şartlarını ise şu şekilde açıkladı:

“Emekli maaşını bankamızdan alan müşterilerimiz, 2 otomatik fatura ödeme talimatı vermesi durumunda promosyona ek 500 TL ödül kazanacaktır. Ayrıca müşterilerimizin bankamıza referans olarak yönlendirdikleri her bir yeni emekli maaş müşterisi için 500 TL, toplamda 3.000 TL ödül verilecektir.”

Başa dön tuşu