Ekonomi

Emeklilere yapılacak ödemeler netleşti! 8.500 TL’ye kadar çıkıyor! EYT’lileri de kapsayacak! Akbank’tan duyuru geldi!

2023 yılında emeklilere yönelik bankalardan yapılacak ödemeler belli oldu. Bankaların emekli maaş müşterisi kazanmak için verdiği yüksek promosyon oranları sayesinde emeklilerin kazanımları artırılıyor. Akbank’tan gelen yeni açıklama ile EYT’lilerin de söz konusu ödemelerden yararlanabileceği ifade edildi.

SGK emekli maaş ödemeleri ve EYT maaş ödemeleri kapsamında 8.500 TL2ye varan ödül fırsatı sunacak olan Akbank, 7.000 TL promosyona ek olarak 1.500 TL chip – para desteği de sunulacak. Bu kapsamda emekli maaş taşıma işlemlerinin yapılması yeterli olacak.

EYT’LİLERİN EMEKLİ PROMOSYONU BELLİ OLDU!

EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından milyonlarca kişi bankaların emekli promsoyon oranlarını araştırmaya başladı. SGK emekli maaşını Akbank’tan alanlara özel sunulacak promosyon oranları ise dikkat çekiyor. Emekli maaşını taşıyana 8.500 TL’ye varan ödül fırsatı sunulacak. 7.000 TL’ye varan promosyona ek olarak 1.500 TL chip – para verilecek.

SSK veya Bağ Kur’dan emekli olacakların e – Devlet veya SGK il/ilçe müdürlüklerine yapacakları başvuruda ve Emekli Sandığı kapsamında emekli olacakların ise çalıştıkları kuruma ya da Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı’na iletecekleri emeklilik dilekçesinde Akbank’ı tercih etmeleri gerekecektir.

EYT’LİLERE İHTİYAÇ KREDİSİ DESTEĞİ VERİLECEK!

EYT kapsamında yer alan kişilere ayrıca ihtiyaç kredisi fırsatı da sunuluyor. EYT ihtiyaç kredisi ile SGK prim borcunu ödeyerek EYT hakkından yararlanma imkanı verilecek. Askerlik ya da doğum izni sebebi ile oluşan SGK prim borcu, avantajlı oranlarla sunulan EYT kredisi ile kapatılacak. SGK prim borcunu ödemek için avantajlı faiz oranları ile Akbank üzerinden EYT kredisine başvuru yapılması mümkündür.

8.500 TL EMEKLİ PROMOSYON FIRSATI!

Akbank’ın emekli maaşını 3 yıllığına taşıyanlara özel 8.500 TL ödül fırsatı sunuluyor. Bu kapsamda 7.000 TL promosyon ve 1.500 TL chip – para verilecek. Toplamda ise 8.500 TL’yi buluyor.

Emekli maaş tutarı aralığına göre yapılacak promosyon oranlarına göre en düşük 4.200 TL, en yüksek ise 7.000 TL promosyon verilecek. Promosyona ek 1.500 TL chip – para da şartları sağlayanlara veriliyor.

Başa dön tuşu