Ekonomi

Emeklilerin promosyonlarını EYT’liler yükseltmeye başladı! O bankada promosyon 8 bin 500 TL’yi buldu!

Bankaların en çok ilgi gören kampanyalarından biri olan emekli promosyonları, geçtiğimiz yıllarda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasındaki protokol kapsamında ödenmeye başlanmıştı. Bu sayede emeklilerin maaşlarına karşılık promosyon veren bankalar, vatandaşların emekli aylığını 3 yıl boyunca bankasından almasını sağlarken; emekliler ve emekli hak sahipliğinden gelir elde edenler ise, ek bir gelir kazanmıştı. O promosyonlar artmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden ilk etapta yararlanması beklenen 2 milyon 250 bin kişi için başvurular resmen başladı. Başvuru esnasında banka seçecek olan emeklilerin maaşlarını kendi bankasından alması için yarış halinde olan bankalardan promosyon tutarlarında da artış gelmeye başladı. Yapı ve Kredi Bankası ise, güncel promosyon tutarlarını açıklayan son banka oldu.

NAKİT PROMOSYONLAR 7 BİN 500 TL’YE ÇIKTI

Daha önce maaşa göre değişmekle birlikte 7 bin TL’ye varan promosyon veren Yapı ve Kredi Bankası, 31 Mart 2023 tarihine kadar emekli aylığını üç yıllığına bankasına taşıyanlara 7 bin 500 TL’ye varan promosyon vereceğini duyurdu. Nakit olarak bu promosyonu sağlayacak olan Yapı ve Kredi Bankası, maaşa göre promosyon bedelini ise, şu baremlere göre açıkladı:

“Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 3.499 TL’ye kadarsa 4.500 TL; 3.500 TL-7.499 TL arasındaysa 5.250 TL; 7.500 TL- 9.999 TL arasındaysa 6.750 TL; 10.000 TL’nin üzerindeyse 7.500 TL nakit promosyon ödenir.”

EK PROMOSYONLAR ÖDENMEYE BAŞLADI

Nakit promosyonların üzerine bir de ek promosyon ödemeye başlamış olan Yapı ve Kredi Bankası, ‘Ek Ödül Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasındaki 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı veren emeklilerin maaş bareminden bağımsız olmak üzere 250 TL ek nakit ödül kazanacağını bildirdi. Buna ek olarak emekli maaşını taşıdıktan sonra, 31 Mart 2023 tarihine kadar ilk kez kredi kartı alan ve 3 Mayıs 2023 tarihine kadar toplam 500 TL harcama yapan emeklilere ek 750 TL nakit promosyon vereceğini duyuran Yapı ve Kredi Bankası, toplamda 1.000 TL daha promosyon ödemesi yapacağını açıkladı. Ayrıca Yapı ve Kredi Bankası, maaştan önce esnek hesap limiti ile 2.000 TL’ye kadar sıfır faizli nakit çekimine izin veriyor.

Başa dön tuşu