Ekonomi

Emeklinin yüzü gülecek! Emekliye yılbaşı ikramiyesi müjdesi! Hem maaş hem ikramiye bir arada

Emekliye yılbaşı ikramiyesi ile ilgili tüm detaylar merak konusu oldu. Yılbaşında emekliye ikramiye müjdesi geldi. Hayat pahalılığından en çok etkilenen kesim olan emeklilere rahat bir nefes aldıracak yılbaşı ikramiyesi için talepler oldukça fazla. Bilindiği gibi her yıl Aralık ayında maaşlara zam yapılıyor. Henüz 2023 yılı asgari ücret zammı belirlenmedi. Emeklilerin de gözü kulağı maaşlarına yapılacak zam oranında Aynı zamanda milyonlarca emeklinin yanıt aradığı sorulardan biri de ‘Yılbaşında emekli ikramiyesi verilecek mi?’ sorusu oldu.

Bilindiği gibi emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere ikramiye ödemesi yapılıyor. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde aldıkları ikramiye gibi yılbaşında da ikramiye almak istiyor. Emeklilerin yeni yıl ikramiyesi ile ilgili talepleri oldukça fazla. Emekli maaşına gelecek yeni zammın yanı sıra ikramiyelerle ilgili herhangi bir çalışma olup olmadığı da merak ediliyor. İşte detaylar…

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Milyonlarca emekli, yeni maaş zammını merakla beklerken gelen talepler arasında ikramiye düzenlemesi talepleri de yer alıyor. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiye alan emekliler aynı şekilde yılbaşında da maaşlarının yanında ikramiye almak istiyor. Emekli maaş ikramiyesi ile ilgili yeni çalışmalar yapıldığı iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Emekliler için yılbaşı ikramiyesi düzenlemesi hayata geçerse ödemeleri yılbaşından 1 hafta önce hesaplarında olacak.

OCAK AYINDA ZAMLI MAAŞ ALACAKLAR

Emeklilerin gözü ve kulağı yeni maaş zammında. Son 6 aylık zam oranı belirlenecek ve zamlı maaşlar Ocak ayında hesaplarda olacak. Henüz 2023 emekli maaş zammı belli olmadı. Memur ve emeklilere yapılan zam oranı belli olduktan sonra resmi açıklama gelecek. Yapılan zammın ardından Ocak ayında zam oranı emekli maaşlarına yansıyacak.

Başa dön tuşu