Ekonomi

Emekliye bayram ikramiyesi jesti! Devlet 2,5 katı zam yapacak, torunlarına harçlık veremeyen emekli kalmayacak!

Emekliye bayram ikramiyesi zammı geliyor. Müjde verildi, açıklama tarihi belli oldu. Bu yıl emekliler rahatça bayram harçlığı dağıtacak. Emekli bayram ikramiyesi 2,5 katına çıkıyor.

Emekliye bayram ikramiyesi jesti! Devlet 2,5 katı zam yapacak, torunlarına harçlık veremeyen emekli kalmayacak! Yeni yıl öncesi asgari ücret zammı EYT düzenlemesi memur ve emekli maaş zammı gibi tüm konular çözüme kavuştu. Şimdi de emeklilerin gözü kulağı bayram ikramiyesi zammında. Devlet tarafından yılda 2 defa emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Geçen yıl emekli bayram ikramiyesi 1100 TL olarak hesaplara yatmıştı. 2023 bayram ikramiyesi ile ilgili de kulislerden yeni bilgiler gelmeye başladı. Peki, bu yıl emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

2023 bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusunun yanıtı milyonlarca emekli tarafından merakla Takip ediliyor. Memur ve emekli maaşlarının %30 artış göstermesi ile birlikte bayram ikramiyesine de zam beklentisi oluşmuştu. Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesi devlet tarafından emeklilere ödenecek Bayram ikramiyesinin zamlı olarak hesaplara yatacağı tahmin ediliyor. Fakat zam oranı ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Kulislerde dolaşan bilgiler emeklileri Bir Hayli heyecanlandıracak gibi görünüyor. Çünkü Bayram ikramiyesine beklenen zam oranı %280 oldu. Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi tutarı ne kadar olacak?

EMEKLİYE BU YIL MÜJDELERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılının ocak Temmuz dönemini kapsayan emekli maaş zammı ve en düşük emekli maaşını Geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Emekli maaşlarına %30 artış yapılırken en düşük emekli maaşı ise 3.500 TL’den 5.500 TL’ye yükseldi. Bunun yanı sıra en düşük memur maaşı 11.848 TL olurken en düşük memur emeklisi maaşı ise 7.901 TL oldu.

BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELİYOR

Emekli maaşları, memur maaşları, 3.600 ek gösterge düzenlemesi, asgari ücret ve EYT yasası büyük ölçüde çözüme kavuştu. Şimdi gözler Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesi ödenen Bayram ikramiyesinde. Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyesi 1100 TL olarak emekliliğini hesabına yatmıştı. 2023 yılında kulislerden gelen ilk bilgilere göre bayram ikramiyesine de büyük zam yapılacak.

Bayram ikramiyesine gelecek zam oranının ise %280’i bulacağı iddia ediliyor. Yani bayram ikramiyesi Yaklaşık 3 katı kadar artacak. Gelen son dakika haberine göre bayram ikramiyesinin 4180 TL olacağı öğrenildi. Yani 13.700.000 emeklinin bayram öncesi aldığı ikramiyede ciddi bir artış bekleniyor. Konuyla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söyleyeceği öğrenilirken ilerleyen günlerde açıklamanın yapılacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu