Ekonomi

Emekliye ikramiye müjdesi! En az 4000 TL SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisine karşılıksız verilecek

Emekliye ek ödeme müjdesi. Maaşa ek hesaplara yatacak. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi en az 4000 TL ödemeyi banka hesabından alabilecek.

Emekliye ikramiye müjdesi! En az 4000 TL SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisine karşılıksız verilecek. Maaşa ek yapılan her ödeme emekliler için büyük önem taşıyor. Milyonlarca emekli enflasyon karşısında düşük kalan maaşları nedeniyle zor günler geçirirken devlet yardımı ödemeleri sayesinde rahat bir nefes alma imkanı buluyor. Yeni yıl öncesi emekliye yeni bir müjde daha var. SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı emeklisi tam 12 milyon vatandaşın hesabına yeni yılda en az 4000 TL ikramiye ödemesi yatacak. 2023’te çifte ikramiye alacak olan emekliler rahat bir nefes alacak.

4A, 4B ve 4C emeklilere yeni yıl öncesi büyük müjde geldi. Artık 2023 yılına sayılı günler kala emekliler için bomba haber gündeme düştü. Yılbaşından itibaren emeklinin kazanımları artacak. Tam 4000 TL ek ödeme doğrudan karşılıksız ve geri ödemesiz emeklinin hesabına yatacak. Emekliler bu ödemelerden dini bayramlar öncesinde yararlanabilecek. 2023 Kurban ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri hakkında merak edilen her şey haberimizde…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELİYOR

Devlet, her yıl dini bayramlar öncesinde emekli vatandaşların hesaplarına bayram ikramiyesi yatırıyor. 2022 yılında bayram ikramiyesi konusu tartışma konusu olmuştu. Çünkü milyonlarca emekli ikramiyelerde artış beklerken devlet ödemeleri sabit tutmuştu. Bu sebeple de emeklilerin kırgın ve kızgın olduğu sık sık gündem oluyordu.

Neyse ki yeni yılda emekliler için yeni bir müjde geldi. 2023 yılında dini bayramlar öncesinde emekliye verilen bayram ikramiyelerine artış yapılacak.

EN AZ 4000 TL ÖDEME YAPILACAK

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili gelen son dakika bilgisi müjdeli habere dönüştü. Milyonlarca emekli bu haberle bayram edecek. Geçtiğimiz yıl sabit tutulan ve 1100 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyesi 2023 yılında artacak. Kulislerde dolaşan bilgilere göre seçim öncesi hükümet emeklinin gönlünü alacak. Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi toplamı en az 4000 TL olacak. Yani her bayram öncesinde emeklilere 2000 TL ödeme yapılacak.

Henüz hükümet tarafından bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı. Ancak yaklaşan seçimler nedeniyle hükümetin 2023 yılının ilk aylarında emekliye bu müjdeyi vermesi bekleniyor.

Başa dön tuşu