Ekonomi

Emekliye müjdeler peş peşe geldi! İkramiyelere zam ve maaş zammı kapıda

Emekliye çifte müjde! Dini bayram ikramiyeleri zammı geliyor! Emekli vatandaşlar için bekledikleri güzel haber geldi. Asgari ücret zammı ve emekli maaş zammı netlik kazandı İşte maaş düzenlemeleri ve ikramiyelerine ilişkin tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile 2023 emekli maaşlarına yüzde 30 zam ve en düşük emekli maaşlarının ise 5.500 TL olduğunu duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni asgari ücreti 8506 TL, 2023 yılında ödeme yapılacağını duyurdu. Beklenen müjdeli haber ardından TBMM’den de geçen bu ödemeler dışında emekliye beklediği verilen ödemeler ile ilgili de bir zam daha geldi…

DİNİ BAYRAMLARA ÖZEL VERİLEN İKRAMİYELERE ZAM YAPILDI

CHP’den gelen açıklamada zamların yetersiz olduğunu belirten ancak emeklilere verilecek olan ikramiyelere de zam uygulanması gerektiğini söyledi. CHP’nin yetkili ismi Engin Altay açıklamasında bayram da ödenecek ikramiyelerin 8 bin 506 TL olması için meclise önerge verdi.

Yasa geçer ise Ramazan ve Kurban bayramında devletten verilen ikramiyeler, emekli vatandaşlara ilaç gibi gelecek. Meclisten onaylanması halinde bu ödemeler ile ilgili son dakika haberlerini sizlerle paylaşacağız.

Mecliste EYT gündemi de oldukça yoğun. Olası bir erken seçim durumunda, Şubat ayı itibari ile tatile girecek olan meclisin, EYT ile ilgili önergesinin onaylanması konusu çözüme ulaşacak diye düşünülüyor. Önümüzdeki hafta EYT konusunda önergeler onaylanacak ve EYT için başvuru ekranı nihayet açılacak.

Başa dön tuşu