Ekonomi

Emekliye okkalı promosyon zammı müjdesi! En düşük emekli maaşına 11 bin TL promosyon geliyor

Emekli maaş promosyonuna zam bekleyen emeklilere müjde geldi. Bankalar elini taşın altına koyuyor. Şubatta milyonlarca kişinin de emekli olacak olmasıyla en düşük emekli maaşına verilecek promosyon 11.000 TL oluyor.

Emekliye okkalı promosyon zammı müjdesi! En düşük emekli maaşına 11 bin TL promosyon geliyor. Milyonlarca emekli için bankalardan yeni Maaş promosyonu kampanyaları başladı. Ak Parti grup başkan vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun, EYT ile emekli olacakların maaşlarının en geç Mart ayında hesaplara yatacağını açıklaması ile birlikte Bankalarda çalışmalarına başladı. Bir yandan EYT’liler emeklilik heyecanı yaşarken bir yandan da bankalar maaş promosyonu konusunda kesenin ağzının sonuna kadar açıyor. Banka kaynaklarından alınan bilgiye göre en düşük emekli promosyonu maaşa göre 11.000 TL’den başlayacak. EYT’lilerin de emekli olması ile birlikte promosyonun 25.000 liraya kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl emekli promosyon kampanyaları milyonlarca vatandaşın gündeminde idi. bankalar, 3 yıl boyunca maaşını kendilerinden almayı taahhüt eden emeklilere binlerce Lira ödedi. Yeni yılda emekliler için bankalardan da yeni müjdeler var. Özellikle EYT’lilerin de emekli olması ile birlikte bankalar promosyon ücretlerine zam yapacak. gelenek bilgilere göre EYT’nin de dahil olması ile birlikte emekliye verilen en düşük promosyon 11.000 liraya en yüksek promosyon ise 25 bin liraya yükselecek. Yavaş yavaş bu konuda bankaların çalışmaları başladı.

EYT’LİLER MART AYINDA İLK MAAŞLARINI ALACAK

Milyonlarca emeklilikte yaşa takılanlar için geçtiğimiz günlerde düzenleme hayata geçmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlemenin detaylarını açıklarken yaş sınırı olmadan şartları Taşıyan herkesin emekli olacağını duyurmuştu. Emeklilik hakkı elde edecek EYT’li sayısının en az 2 milyon 500 bin olduğu konuşuluyor. EYT’lilerin emeklilikleri ile ilgili Bir açıklamada Ak Parti grup başkan vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’ndan geldi. Akbaşoğlu açıklamasında ilk emekli maaşlarının Mart ayına yetişeceğini duyurdu.

BANKALAR YENİ PROMOSYON ÇALIŞMASI YAPIYOR

Mevcut durumda 14 milyon olan emekli sayısı EYT’lilerin de eklenmesi ile birlikte 16 milyonun üstüne çıkacak. Bu durumda da emekliler bankalar için cazip müşteri olacak. Bankalar şimdiden EYT’liler için hazırlıklarına başladı. Bu çalışmadan sadece EYT’liler değil aynı zamanda halihazırda emekli olan vatandaşlar da faydalanacak. EYT yasasının çıkması ile birlikte en düşük emekli maaşına verilen promosyonun 11000 liraya en yüksek promosyonun ise 25 bin liraya yükseleceği tahmin ediliyor. Yani bankalar emekli için elini taşın altına koyacak binlerce liralık Maaş promosyonu ödeyecek.

BDDK’DA HAZIRLIK YAPIYOR

Emekliler için sadece özel bankalar ve kamu bankaları değil BDDK’da bir tasarı üzerinde çalışıyor. Bu tasarıda bankaların emekliye ödeyeceği Maaş promosyonu da yer alıyor. Bankacılık kaynaklarından alınan bilgiye göre BDDK, 2023 yılında Bankaların emekli müşterilerine en az maaşlarının 2 katına kadar ödeme yapmasını istiyor. Yani en düşük emekli maaşının 5500 TL olduğunu göz önünde bulundurursak iki katı ödemede emeklinin alacağı promosyonun 11.000 TL olacağını söyleyebiliriz. maaşa göre değişecek olan promosyon ödemelerinde 10.000 TL emekli maaşı alan bir emekli yeni düzenleme ile birlikte 20.000 TL promosyon alacak.

Başa dön tuşu