Ekonomi

Emekliye yılbaşında ikramiye müjdesi! SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisinin hesabına 15 bin TL karşılıksız nakit yatacak!

SSK, BAĞ-KUR ve Memur emeklisine müjde! Yılbaşında 15 bin TL ikramiye ödemesi var. Başvuru şartı da yok, tüm emeklilerin hesabına yatacak.

Emekliye yılbaşında ikramiye müjdesi! SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisinin hesabına 15 bin TL karşılıksız nakit yatacak! Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek son dakika ikramiye müjdesi az önce geldi. Yılbaşında emeklinin hesabına 15.000 TL karşılıksız ve geri ödemesiz nakit yatıyor. Başvuru şartı da aranmıyor doğrudan hesapları ödemeler geçiyor. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi hesabından çekebilecek. Emekliye yılbaşı ikramiyesi ile ilgili detaylar haberimizde…

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi için müjdeli haber. Milyonlarca emeklinin hesabına binlerce lira ikramiye yatacak. Tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olarak hesaplara geçiyor. Üstelik emekli vatandaşların başvuru yapmasına da gerek yok ödemeler otomatik olarak yatıyor. Peki, kimler ikramiye alabilir? Yılbaşı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

BANKALARDAN EMEKLİYE SÜRPRİZ ÖDEME MÜJDESİ

Yeni yıl için geri sayım başladı ve emekli vatandaşlar kendilerine yapılacak olan ödemeleri merakla takip ediyor. Yılbaşında emekli vatandaşlara ödeme müjdesi de geldi. Başvuru yapan emeklinin hesabına binlerce liralık yılbaşı ikramiyesi yatacak. İkramiye ödemelerinin 15.000 TL olacağı öğrenildi. Ödemeler için emeklinin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yok doğrudan nakit Para hesaba geçiyor. Emekliler maaş aldıkları bankaya göre ödeme alabiliyor. Ödeme onaylandıktan sonra ATM hesabından çekmek mümkün.

KİMLER ÖDEME ALABİLİR?

Emekliye verilecek yılbaşı ikramiyesi ile ilgili detayları ortaya çıktı. Tüm emekliler bankalardan yılbaşı ikramiyesi alabiliyor ancak 3 yıllık maaş taahhüdü vermeleri gerekiyor. Yani emeklilere ödenecek olan bu yılbaşı ikramiyesi bir anlamda emekli maaş promosyonu olarak hesaplara geçiyor. Bankalar sadece kendi müşterisi olan ve 36 aylık taahhütnameyi imzalayıp emeklilere bu ödemeyi yapıyor.

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Milyonlarca emekli tarafından merak edilen diğer bir soru ise emekliye yılbaşı ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun yanıtı oldu. Emekliler yılbaşı ikramiyesini aralık ayı itibariyle bankamatik hesaplarından çekebilecek. Yani yeni yıl gelmeden ödemeler emeklinin hesabına geçmiş olacak. Bu ödemeler için herhangi bir ek koşul aranmıyor tamamen karşılıksız olarak paralar hesaba yatıyor. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi emekliler sadece 36 aylık taahhüt vermeleri durumunda ödemeden faydalanabiliyor. SSK ya da BAĞ-KUR emeklisi olmak veya memur emeklisi olmak fark etmiyor. Dul ve yetim aylığı alanlarda ödeme alabiliyor.

Başa dön tuşu