Ekonomi

Emekliyi bayram ettirecek son dakika müjdesi! Seçim öncesi düğmeye basıldı, çifte zam geliyor

Emekliye seçim öncesi çifte müjde geldi. Milyonlarca kişi bu haberle birlikte sevinçten havalara uçacak. Hem 3600 ek gösterge zammı hem de bayram ikramiyesi zammı geliyor.

Emekliyi bayram ettirecek son dakika müjdesi! Seçim öncesi düğmeye basıldı, çifte zam geliyor. Milyonlarca emekli ve memur için 3600 ek gösterge zammı ile ilgili haberler son günlerde netlik kazanmaya başladı. Uzun süreden beri beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi geçtiğimiz haftadan itibaren yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemenin kabul edilmesiyle birlikte memur ve emekli maaşlarında ciddi bir değişiklik söz konusu olacak. Ayrıca memur ve emeklinin ikramiyeleri de artacak. Seçim öncesi emekli ve memura bir müjde daha var. Bayram ikramiyelerine de zam geliyor. Memur ve emekliye ek zam müjdesi ile ilgili merak edilen diğer detaylar haberimizde…

Milyonlarca memur ve emeklinin maaşları Ocak ayında %30 artmıştı. Ancak yaklaşan seçimler öncesinde emekli ve Memurlara yeni müjdeler de gelmeye devam ediyor. Uzun zamandan beri beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Memur ve emeklinin maaşları bu düzenleme ile birlikte ciddi şekilde artacak. Sadece bu kadar da değil memurluların emekli ikramiyelerinde de büyük artış yaşanacak. Hükümet seçim öncesinde memur ve emekliye bir müjde daha vermeye hazırlanıyor. Bayram ikramiyelerine de seçim öncesi zam yapılacak.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Memur ve emekli maaşlarını yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sistemdeki Adalet duygusunun pekiştirilmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan ek gösterge düzenlemesi sayesinde milyonlarca memur ve emeklinin maaşlarında önemli ölçüde artış olacak. Düzenlemenin 5 milyon 300 bin kamu personelini kapsadığı düşünülüyor.

3600 ek gösterge düzenlemesi sayesinde memur ve memur emeklisinin maaşlarının yanı sıra ikramiye ödemelerinde de ciddi artış yaşanacak. Yaklaşık 90.000 TL civarında olan ikramiye ödemelerinin bu düzenleme ile birlikte 160.000 TL’yi geçeceği tahmin ediliyor. Maaşlarda ise 1200 TL ile 2.500 TL arasında bir artış söz konusu olacak.

MEMUR VE EMEKLİYE BİR MÜJDE DAHA VAR

Üstelik memur ve emekli için tek müjdeli bu değil. Seçim öncesinde çalışmalarına yoğunluk veren hükümet aynı zamanda Bayram ikramiyelerinde de büyük artış yapmayı planlıyor. SSK BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerini ilgilendiren Bayram ikramiyelerinin Her bayram öncesinde 2500 TL olmak üzere 2023 yılı için toplam 5.000 TL olacağı konuşuluyor. Şu anda kulislerde dolaşan bilgiler bu yönde ancak hükümetten bu konuda henüz kesin bir açıklama yapılmadı. Seçimlere kadar bayram ikramiyesi için açıklamanın geleceği tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu