Ekonomi

Emekliyi coşturan bayram ikramiyesi sızdı! O tarihte yatacak, 1100 TL’den 2500 TL’ye yükseliyor

Emekliyi çıldırtacak bayram ikramiyesi zammı duyuruldu. Milyonlarca emekli Sevinç çığlıkları atacak. Bayram ikramiyesi 1100 TL’den 2500 TL’ye yükseliyor.

Emekliyi coşturan bayram ikramiyesi sızdı! O tarihte yatacak, 1100 TL’den 2500 TL’ye yükseliyor. Milyonlarca emekli Ocak ayında maaşlarını zamlı olarak aldı. Ocak zammı belli olduktan sonra gündemde neredeyse her gün bayram ikramiyesi zamlı yer alıyor. Emekliler büyük bir heyecan içerisinde Bayram ikramiyesine ne kadar zam yapılacağını bekliyor. Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyelerine yapılmayan artış emeklinin canını sıkmıştı. Ancak bu yıl seçim yılı o sebeple ikramiye zam mı kesin gibi görünüyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2023 emekli bayram ikramiyesi zammı ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Emekliler 2023 yılında maaşlarına istedikleri zammı aldı. bankaların verdiği promosyon ücretleri ile birlikte resmen rahat bir nefes alma imkanı bulan emekliler Bayram ikramiyelerine de zam beklentisi içine girdi. Geçtiğimiz yıl emeklilere verilen Bayram ikramiyesinde artış olmamış 1100 TL ödeme yapılmıştı. Ancak 2023 yılında seçiminde olması sebebiyle Bayram ikramiyelerine zam beklentisi arttı. Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2023 emekli Bayram ikramiyesine zam var mı?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELECEK Mİ?

Milyonlarca SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisinin maaşlarına ocak ayından itibaren %30 zam yapıldı. En düşük emekli maaşı ise 2023 yılının ilk 6 aylık dönemi için 5.500 TL olarak belirlendi. Emekliler yürümeyi 6 aylık yarısında alacakları zamlı maaşları öğrenirken Şimdi bayram ikramiyesi için yapılacak zammı araştırmaya başladı. Bu konuda da emekliler için hükümetten güzel haberler var. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere verilen Bayram ikramiyesinde Bu yıl genel seçimlerin olmasının etkisiyle artış olacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2500 TL OLACAK İDDİASI

Maaş zammı sonrası ikramiye zammı bekleyen emeklilere müjdeli haber verildi. Gelen ilk bilgilere göre emekli bayram ikramiyesi Bu yıl 2500 TL’ye kadar yükselecek. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak hükümet kaynaklarından gelen bilgiler bu yönde. Özellikle geçtiğimiz yıl pandeminin de etkisiyle ekonomik krizde Bayram ikramiyesine artış yapmayan hükümet Bu yıl bayram ikramiyesini yükseltmeyi planlıyor.

Şu anda Bayram öncesinde 1100 TL olarak ödenen Bayram ikramiyesinin 2023 yılında 2500 TL’ye yükseleceği tahmin ediliyor. Her bayram öncesi 2500 TL olmak üzere 2023 yılında ödenecek toplam bayram ikramiyesi tutanının ise 5000 TL olacağı öne sürülüyor. Konu ile ilgili net açıklamanın Ramazan Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. Ancak 2023 yılında genel seçimlerin olması sebebiyle bu açıklama Daha erkene de çekilebilir.

Başa dön tuşu