Medya

Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Sarnıç polislere iftira attı: Her yerimi ellediler

Eski futbolcu Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Sarnıç, noterde işlem yaptırdığı esnada hakkında arama kararı olması sebebiyle polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Karakolu birbirine katan ve polislere hakaretler yağdıran Sarnıç’ın polisler hakkındaki iddiası da gündeme bomba gibi düştü. Karakolda yerlerde sürünen ve polislere zorluk çıkaran Yağmur Sarnıç, 6 polisin kendisine tacizde bulunduğunu iddia etti.

Karakoldaki polislerin kendisini yerlerde sürükleyerek erkek arkadaşının yanında her yerine dokunduklarını iddia eden Sarnıç’ın polislere yönelik bu iddiası sosyal medyada da gündem oldu. Sarnıç’ın olayın ardından sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek ortaya attığı iddialar sosyal medya kullanıcıları tarafından ‘iftira’ olarak yorumlandı.

‘5-6 POLİS BENİ TACİZ ETTİ’

İstanbul Maltepe Küçükyalı Mahallesi 17. Noter’de işlem yaparken hakkında Düzce 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nce suç delillerini bildirmeme suçundan aranması olduğu tespit edilen Yağmur Sarnıç, bulunduğu yerde polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Karakolda polislere zorluk çıkaran ve hakaretler savuran Sarnıç, olayın ardından sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatan Sarnıç, ‘Serumlarla ayakta duruyorum. Şu an konuşmaya bile mecalim yok. Dün vekalet vermek için notere gittim. Aranmam varmış o yüzden memurlar geldi. İfade vermek için karakola gittiğim andan itibaren 5-6 tane memur tarafından kötü muameleye maruz kaldım. Bana taraflı bir şekilde yaklaştılar. Beni yerlerde sürüklediler. 5-6 tane erkek polis benim her yerimi elleyerek taciz ettiler. Başka hiçbir kadının başına gelmesini istemiyorum. Darp edildim ama o bana koymadı. Erkek arkadaşımın yanında üstüm açıldı. Onun uyarılarına rağmen beni taciz ettiler. Hepsinden şikayetçiyim.’ diyerek bu paylaşıma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanlığı ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nü etiketledi.

‘TEHDİT EDİLDİM’

Videosunda polislere yönelik ağır ithamlarda bulunmaya devam eden Sarnıç, darp raporu aldığını ve şikayetçi olduğunu söyledi. Dizinde ve kafasında izler olduğunu söyleyen Sarnıç, ‘Beni kameraya çektiklerini de biliyorum. Beni çekerken taraflı olduklarını anlamıştım. Taciz nedeniyle şikayetçi olduğum için algı yaratmaya ve kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar. Kurtulmaya çalışıyorlar ama kurtulamazlar. Görevini layığıyla yapanlara saygım sonsuz. İşkenceye maruz kaldım, taciz edildim. Hiçbir kadının onlar tarafından böyle bir şey yaşamasını istemiyorum. Onlardan şikayetçi olmayayım diye bana psikolojik baskı uyguladılar. Tehdit edildim ama vazgeçmedim.’ dedi. Tüm bu iddialarını sıraladığı videosunda Bakan Soylu’ya seslenen Yağmur Sarnıç, ‘Kamera görüntülerini izlemelerini istiyorum. Maruz kaldığım darp ve tacizi göreceksiniz. Gereğinin yapılacağını biliyorum. Sizden ricamdır.’ dedi.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEYENLER İFTİRA YORUMLARI YAPTI

Yağmur Sarnıç’ın karakoldaki görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Ortaya çıkan görüntülerde polislere zorluk çıkardığı ve direndiği görülen Sarnıç’ın karakolda hakaret ve küfürler savurduğu iddia edildi. Olayın ardından Sarnıç’ın paylaştığı videoyu gören sosyal medya kullanıcıları, ‘Türk polisine iftira atıyor. Polise nasıl direndiği ortada’, ‘Yüzde yüz iftira’, ‘Söylediği gibi bir şey olsa kameradan görülür ve gereken derhal yapılırdı’, ‘Aranması varmış, polise direnmiş ve polisleri zor kullanmak zorunda bırakmış. Taciz meselesi tamamen iftiradan ibaret.’, ‘Konu araştırılsın kim yalan söylüyor çıksın ortaya. Eğer şerefli polisimize iftira atıyorsa da en ağır cezayı alsın’, ‘Karakolda polislere hakaret et, bağır sonra iftira at’ gibi yorumlar geldi.

 

 

Başa dön tuşu