Ekonomi

Ev hanımları ve öğrencilere müjde! Devlet kesenin ağzını sizin için açtı, 6346 TL harçlık verilecek! 18 yaşından büyük herkes alabilir

Devletin yardımı müjdesi bu defa çalışmayan kadınlara ve öğrencilere geldi. PTT aracılığı ile 6346 lira cep harçlığı veriliyor. Başvuru yapan 18 yaşından büyük herkes alabiliyor.

Ev hanımları ve öğrencilere müjde! Devlet kesenin ağzını sizin için açtı, 6346 TL harçlık verilecek! 18 yaşından büyük herkes alabilir. Çalışmayan kadınlar ve öğrenciler için devletten müjdeli haber var. 18 yaşından büyük olan ve başvuru yapan herkesle devlet tarafından PTT aracılığı ile cep harçlığı verilecek. Aylık verilecek olan cep harçlığı kadınlar için 6346 TL öğrenciler için ise 4759 TL oldu. Peki devletin vereceği yardım ödemesinin başvuru şartları nelerdir? Kimler devletten cep harçlığı olabilir?

İŞKUR yepyeni bir proje ile daha aylık ödeme fırsatı sunuyor. Ev hanımları ve öğrenciler hem iş öğrenip hem de para kazanma şansına sahip olacak. İŞKUR’un yeni projesi kapsamında aylık cep harçlığı verilecek. Bir yandan meslek öğrenen ev hanımları ve gençler Bir yandan da hayatlarını devam ettirecek nakit paraya sahip olacak. Belirli şartları taşıyan herkes İŞKUR’un yeni projesine başvuru yapabilir. Aylık ödeme yapacak olan İŞKUR, nakit destek ödemesini PTT aracılığı ile verecek. Peki, kimler başvuru yapabilir? İŞKUR cep harçlığı kimler alabilir?

İŞKUR’UN YENİ PROJESİ BAŞLADI

İŞKUR’un yeni projesi kapsamında işbaşı eğitim programına katılan gençlere ve ev hanımlarına düzenli maaşı yatırılacak. İŞKUR mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programları kapsamında iş arayan statüsünde bulunanlara 211,155 lira günlük Ödeme yaparken Öğrenci statüsünde olanlara 150 8,66 TL günlük ödeme yapıyor. Aynı zamanda işsizlik ödeneği alanlar da programa katılarak İŞKUR’dan günlük 105,78 TL destek alabiliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI DA AÇIKLANDI

İŞKUR işbaşı eğitim ve mesleki eğitim programı için başvuru şartları da belli oldu. Emekli ya da işverenin 1. derece yakın olmayan 15 yaşından büyük olan herkes işbaşı eğitim programı için başvuru yapabiliyor. İŞKUR işbaşı eğitim programı başvuru şartları şu şekilde;

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak.
  • 15 yaşından büyük ve emekli olmaması gerek
  • Program başlamadan önce işveren şirketinde çalışmamış olmak.
  • Sigorta priminin program başlangıcından sadece 1 ay önce ödenmemiş olması.
  • istihdam ve meslek danışmanlık desteğinden yararlanmış olması.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIYOR?

İŞKUR işbaşı eğitim programından faydalanmak isteyenlerin başvurularını online olarak İŞKUR’un internet sitesi üzerinden ya da illerde bulunan İŞKUR merkezlerinden tamamlamaları gerekiyor. İşbaşı eğitim programına katılanlara ödemeleri PTT aracılığı ile yapılıyor. Aynı zamanda 0-2 yaş grubu arasında çocuğu bulunan kadınlara kreş desteği de sağlanıyor. Yani işbaşı eğitim programlarına katılmak için çocuklarını kreşe gönderen annelere 400 TL kreş yardımı veriliyor. 400 TL kreş yardımı Yukarıda belirtilen günlük ödemeye ek olarak yapılıyor. Ayrıca ev hanımları İŞKUR işbaşı eğitim programından cep harçlığı kazanma imkanı da yakalıyor.

Başa dön tuşu