Ekonomi

EYT geliyor, tarih netleşti! EYT ile asgari ücret müjdesi peş peşe açıklanacak! Milyonlarca kişi nefesini tuttu, geri sayım başladı

Milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği EYT düzenlemesinde artık geri sayım başladı. Uzun yıllardır büyük bir sorun haline gelen ve milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT sorunu artık çözüme kavuşuyor. Milyonların sesi duyuldu ve bu mücadelenin mutlu sona ulaşmasına sayılı günler kaldı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili tüm gelişmeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından kamuoyuyla düzenli olarak paylaşılıyor. Şimdi gözler TBMM’ye çevrildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, EYT düzenlemesiyle ilgili çalışmalarında sona geldi. Şimdi tüm gözler TBMM’de. Eğer EYT düzenlemesi TBMM’de yasalaştıktan sonra yürürlüğe girecek. Bakan Bilgin’den son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Geri sayım devam ederken heyecan giderek artıyor. İşte EYT düzenlemesi ile ilgili son gelişmeler ve merak edilen tüm detaylar…

BAKAN BİLGİN ARALIK AYINI İŞARET ETTİ

Bakanlık olarak EYT düzenlemesi üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Vedat Bilgin, ‘EYT için kapsamlı bir çalışma yaptık Aralık ayının başında tamamlanmış olacak.’ dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da zaman zaman EYT ile ilgili açıklamalar geliyor. Son dönemin en önemli konuları arasında yer alan ve gündemde geniş bir yer bulan EYT konusuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların devam ettiğini söyledi ve önümüzdeki ay ve yeni yılın asgari ücret ile EYT’nin peş peşe açıklanacağı aylar olacağını dile getirdi.

EYT NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EYT düzenlemesinde artık çalışmaların son aşamasına gelindiğini duyuran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Aralık ayında kamuoyunu bilgilendirmek için bir basın toplantısı düzenleneceğini bildirdi. Çalışmaların teknik olarak bittiğini söyleyen Bakan Bilgin, konuyla ilgili çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını ve hemen ardından Meclis’e intikal edeceğini aktardı. Aralık ayının sonuna kadar EYT düzenlemesinin resmi olarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu