Ekonomi

EYT için borçlanacaklar dikkat; EYT’ye özel kredi paketi açıklandı! Faizler düşürüldü! Başvuru için acele edin

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yeni yürürlüğe giren sosyal güvenlik düzenlemesi kapsamında 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta girişi olan, ancak değişen yasa nedeniyle yaşa takılan kişilerin emekli olmasının sağlanacağı ortaya çıkmıştı. Bu noktada önceki yasaya göre daha yüksek prim şartı getiren yeni düzenlemede borçlanma da pek çok EYT’li için kaçınılmaz oldu. Borçlanmalar için kredi paketleri sunmaya başlayan bankalar, faiz oranlarını düşürdü.

EYT’lilere özel krediler sağlayan bankalardan biri de Akbank oldu. Sadece EYT için borçlanacak olanlara özel olarak bir kredi paketi sağlayan Akbank, gerçekleştirdiği kampanya kapsamında faiz indirimi sağlayacağını bildirdi. Aynı zamanda pek çok avantaj da sunan Akbank, bu kapsamda yazılı olarak bir açıklama gerçekleştirdi. İşte Akbank’ın EYT ihtiyaç kredisi kampanyası ve kredi koşulları…

AKBANK’TA İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYAYA GİRDİ

EYT’lilerin yapacağı SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) prim borcunu ödemek için kredi başvurusuna özel yüzde 1,78’den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanımı sağlayacağını duyurdu. Kampanya kapsamında birtakım koşullar belirlemiş olan Akbank, “Faiz oranlarının; kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri risk skoru ve benzeri nedenlerle kişi özelinde değişebildiğini bilmenizi isteriz” diyerek, kredi faiz oranlarının değişebileceğine ilişkin bilgi de verdi. Düşük faiz oranlarının hayat sigortalı kredilerde geçerli olduğunun da altını çizen Akbank, kredi başvurusu ve kullanımının sadece şubelerden olacağını belirtti.

VADE SÜRESİNE İLİŞKİN BİLGİ GELDİ

Ertelemeli bir şekilde kredi sağlayacağını bildiren Akbank, ilk ödemenin yalnızca 92 güne kadar ertelenebileceğini belirtti. Erteleme dahil ihtiyaç kredilerinde azami vadenin; 50.000 TL ve altındaki tutarlarda 36 ay, 50.000 TL üzeri 100.000 TL ve altındaki tutarlarda 24 ay, 100.000 TL üzerindeki tutarlarda ise 12 ay olduğunu belirten Akbank, azami kredi vadesi belirlenirken, mevzuatta belirlenen sınırlamaların dikkate alındığını ifade etti. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizinin tamamının tahsil edileceğini bildiren Akbank; kredi tahsis ücretinin, kredi tutarının binde 5’i kadar olduğunu da ifade etti. Akbank’ın EYT’lilere özel kredisi için başvurular alınmaya başlandı.

Başa dön tuşu