Ekonomi

EYT’li, SSK’lı, Bağ-Kurlu fark etmez! Bankalar peş peşe açıkladı, emekli maaşına ek 10 bin TL karşılıksız ödeme yapılacak

Bankalardan emekliye sevindiren haber geldi. Emekli promosyon rekabeti yeniden başlıyor. EYT’li SSK’lı Bağ-Kur’lu fark etmiyor. Bankalar emekliye maaş ek 10 bin TL ödeme verecek.

EYT’li, SSK’lı, Bağ-Kurlu fark etmez! Bankalar peş peşe açıkladı, emekli maaşına ek 10 bin TL karşılıksız ödeme yapılacak. Milyonlarca emekli için Ocak 2023 maaş zammı geçtiğimiz günlerde belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile emeklilere tam yüzde 30 maaş zammı yapılacak. Şubat ayında 2,5 milyon EYT’linin de emekli olması ile birlikte emekli sayısı 16 milyonu geçecek. Bu durum elbette bankalarında iştahını kabarttı. Emekliyi maaş müşterisi yapmak isteyen bankalar, emekli maaş promosyonu güncellemesi ile birlikte rakamlarını yeniden paylaştı. Ocak ayından itibaren emekli maaş promosyonu 10.000 TL’ye yükseliyor.

EYT yasasını kabul edilmesi ve şubat ayında 2,5 milyon kişinin daha emekli olacak olması ile birlikte bankalar yeniden harekete geçti. Sosyal Güvenlik Kurumu ile geçtiğimiz Kasım ayında Yeni anlaşma imzalayan bankalar Ocak ayı emekli maaş promosyonu rakamlarını güncelliyor. Özellikle milyonlarca emekliyi maaş müşterisi yapmak isteyen bankalar tekliflerini 10 bin liraya kadar çıkarıyor. Üstelik EYT’li SSK’lı BAĞ-KUR’lu ve memur emeklisi fark etmiyor. Tüm emeklilere maaş ve karşılıksız ve geri ödemesiz 10.000 TL Maaş promosyonu verilecek. Peki, hangi banka en yüksek promosyonu veriyor? 2023 ocak emekli maaş promosyon ücretleri haberimizde…

BANKALAR PEŞ PEŞE DUYURUYOR

Emekli maaş promosyonu kampanyaları yeniden başladı. Özellikle iki buçuk milyon kişinin EYT’de emekli olacak olması ile birlikte bankalar yeni tekliflerini hazırlamaya başladı. Ocak ayı itibariyle özel bankalardan ve kamu bankalarından emeklilere güncel promosyon teklifleri gelmeye devam ediyor. Gelen ilk bilgilere göre Birçok banka emekli maaş promosyonu ödemelerini 10.000 liraya kadar çıkarmaya hazırlanıyor. özel bankalar arasında bulunan Yapı Kredi, Akbank, Garanti Bankası, ING Türkiye ve TEB şu anda en yüksek promosyon ödemelerini yapıyor. Maaşınızı taşıyıp 3 yıllık promosyon sözleşmesi imzaladıktan sonra maaşa göre 10 bin liraya varan ödemeyi alabilirsiniz.

REKABET YENİDEN BAŞLADI

Emekli promosyon rekabete emekli maaşlarına yapılan zam en düşük emekli maaşının 5500 TL olması ve 2,5 milyon EYT’linin emekli olacak olması nedeniyle yeniden başladı. Bankalar emekli maaşlarına göre yeni tekliflerini hazırlıyor. Özel bankalardan peş peşe yeni açıklamalar gelse de kamu bankaları bu konuda hala sessizliğini koruyor. Ancak geçtiğimiz aylarda büyük hata yapan ve ciddi bir müşteri kaybı yaşayan kamu bankalarının da bu defa yarışın içinde olacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan bankaların Emeklilere promosyon tekliflerinin yanında özel ayrıcalıkları da var. Sadece emekliye özel kredi faiz oranları, ücretsiz havale ve EFT gibi birçok ayrıcalık bankalarda emeklileri bekliyor. kampanyalı koşullardan faydalanmak için seçtiğiniz bankanın bir şubesine giderek ya da mobil bankacılık ve online bankacılık hizmetleri üzerinden maaşınızı taşıyabilirsiniz. Bankalara maaşınızı taşıdıktan sonra 3 gün içinde emekli promosyon ödemesini ATM’den almak mümkün olacak. Diğer yandan Yeni emeklilerin bir ay beklemesi gerekiyor.

Başa dön tuşu