Ekonomi

EYT’liler dengeleri değiştirdi! O bankadan sızdı, Şubat ayı emekli promosyonları en az 20 bin TL olacak

Banka promosyonlarına EYT dopingi geliyor. O bankadan az önce sızdı. Şubat ayında emekli maaş promosyonlarına okkalı zam gelecek. Hala promosyon almayan emekliler beklesin.

EYT’liler dengeleri değiştirdi! O bankadan sızdı, Şubat ayı emekli promosyonları en az 20 bin TL olacak. Bankalar, EYT müjdesi sonrasında promosyon hesaplamalarını yeniden yapmaya başladı. Şubat ayında milyonlarca kişinin emekli olacak olması sebebiyle rakamlar ciddi oranda artacak. Yani emeklinin yüzü şubat ayında gülecek. Çünkü emekli maaş promosyonlarının 20.000 TL’ye kadar yükseleceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz yıl milyonlarca emeklinin faydalandığı emekli promosyonu ücretleri şubat ayında bir kez daha yeni bir rekabete sahne olacak. Çünkü bankalar EYT’lirin de emekli olacak olması sebebiyle promosyon rakamlarında ciddi bir artış yapmaya hazırlanıyor. Özellikle birçok banka maaş promosyonlarına neredeyse üç katına çıkaracak. Çünkü milyonlarca kişi şubat ayında EYT’den emekli olacak. Peki, şubat ayı emekli maaş promosyonu ödemeleri ne kadar olacak?

EMEKLİ PROMOSYONLARINA EYT DOPİNGİ

Sektör kaynaklarından gelen bilgiye göre bankalar şubat ayında maaş promosyonlarına ciddi bir artış yapmaya hazırlanıyor. Çünkü şubat ayında emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin hayata geçmesi ile birlikte milyonlarca kişi emekli olacak. Şu anda 14 milyon olan emekli sayısı şubat ayından itibaren 16 milyonu aşacak. Bu durumda da bankalar için emekliler daha cazip müşteri haline dönüşecek. yavaş yavaş bankaların yeni promosyon rakamlarına ilişkin bilgiler de gelmeye başladı. Üstelik bu defa öyle böyle değil maaş promosyonların da çok ciddi bir artış emeklileri bekliyor. Peki, emekli promosyonları ne kadar olacak? Şubat ayında emekli promosyonlarını ne kadar zam gelecek?

EN AZ 20.000 TL

Şubat ayında milyonlarca kişinin emeklilik hakkını elde etmesi ile birlikte bankalar kesenin ağzını sonuna kadar açacak. Gelen ilk bilgilere göre şubat ayında emekli promosyonu 20.000 TL’ye kadar yükselecek. Hatta bazı bankaların 25.000 TL promosyon ödemesi yapacağı da konuşuluyor. Bankalardan promosyon almak isteyen emekliler bir ay daha beklesin. Çünkü şu anda 7500 TL civarında olan promosyon ödemeleri şubat ayı ile birlikte neredeyse üçe katlanacak. Böylece emeklilerin de kazanımları artacak.

ÜÇ YILLIK TAAHHÜT YETERLİ OLACAK

Yeni yılda da bankalara üç yıllık maaş taahhüt vermek yeterli olacak. Yani 25.000 TL emekli promosyonu içinde herhangi bir koşul istenmeyecek. Sadece maaşınızı taşıyarak o bankadan üç yıl boyunca almanız yeterli olacak. Tabii ki bankalar maaşa göre promosyon ücreti de belirleyebilir. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin hayata geçmesi ile birlikte yeni promosyon ücretlerinin de belli olacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu