Ekonomi

Eyt’liye nisan ayında talih kuşu! Maaş, İkramiye, promosyon, 4 bin TL’lik fark hesaplara yatacak!

EYT’lilere nisan ayında talih kuşu konuyor. Maaş, ikramiye, promosyon derken 4 bin TL’lik Prim ve yıl şartını tamamlayanlar SSK ve Bağ-Kur EYT’lileri 1 Nisan itibarıyla emekli sayılarak maaş hakkına kavuşacak. En az maaş ve ikramiye ödemesiyle 9.500 TL alacak olan emekliler arama motorlarında, “EYT ilk maaş ne zaman yatacak?” sorusunu araştırıyor. İşte A’dan Z’ye EYT rehberi…

EYT’LİNİN İLK MAAŞ TARİHİ

Başvurusunu gerçekleştirenlere ilk maaş ödemesi 17 Nisan’da yapılacak. Bu kişilerin ayrıca Ramazan Bayramı ikramiyesini de alma imkânı olacak. Başvurusu Nisan ayına kalanların emekli aylığı ise 1 Mayıs’ta bağlanacak. Bu durumda hem bir aylık tutarında ödeme hem de Ramazan Bayramı ikramiyesi kaçırılacak.

NİSANDA 9.500 TL AVANTAJI

En düşük emekli aylığı ödemesi Meclis’ten geçen düzenlemeyle 7 bin 500 liraya yükseldi, bayram ikramiyesi de 2 bin lira oldu. Yani bu ay başvuranların en az 9 bin 500 lira avantajı var.

16 GÜNLÜK FARK ÖDEMESİ

Bu ay başvuranların emekli aylıkları 1 Nisan’dan itibaren bağlanırken, aynı ay içinde işlemleri tamamlanırsa ayın 17’si ile 28’i arasında hesabına ek ödeme dahil 1 peşin aylık ve ödeme gününe kadar olan maaş farkı birlikte yatırılacak. Örneğin; ilk emekli aylığı ödemesi 17 Nisan olan EYT’li hem 17 Nisan-17 Mayıs dönemine ait bir aylık maaş ödemesini hem de 16 günlük maaş farkını alacak.

Örneğin; ilk emekli aylığı ödemesi 17 Nisan olan EYT’li hem 17 Nisan-17 Mayıs dönemine ait bir aylık maaş ödemesini hem de 16 günlük maaş farkını alacak.

 

 

Başa dön tuşu