Ekonomi

Faturalarınızı devlet ödüyor! Hemen en yakın PTT’ye koşun: Tam 1410 TL

Son zamanlarda, Türkiye’deki düşük gelirli vatandaşlara yönelik devlet tarafından sunulan yardımlar arttı. Bu yardımlardan en sonuncusu, PTT tarafından yapılan bir destektir. PTT, faturalarını ödemekte zorlanan her haneye 1410 TL yardım sağlıyor.

Devlet faturalarını ödeme zorluğu çeken yüz binlerce vatandaşa destek oluyor. Vatandaşlarda nerelerden destek verildiğini sürekli takip ediyor. Son günlerde geçim zorluğu çeken vatandaşların yararlanabildiği desteklere bir yenisi da ilave edildi. Alınan bilgilere göre PTT ev başına tam 1410’ar TL fatura desteğini işleme aldı. İşte devlet destekli yardımın ayrıntıları…

Bu arada PTT tarafından 1410 TL devlet desteği ile alakalı başvuru koşulları ilan edildi. Devlet yardımına başvuruda bulunmak için bir an önce en yakınınızdaki PTT şubesine gitmelisiniz.

HANGİ FATURALARA DESTEK VERİLİYOR?

Yükselen enflasyon ile beraber azalan alım gücü nedeni ile vatandaş faturalarını ödemekte zorluk çekmeye başladı. Peş peşe gelen zamların ardından günlük ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan vatandaş için faturalar da ağır bir yük haline geldi. Devlet de bu sebeple bazı dengeleri sağlayabilmek için geçim zorluğu çeken milyonlara yardım yapmaya başladı. Daha evvel elektrik faturalarında destek olan devlet artık doğalgaz faturaların da destek olmaya başladı.

Verilen desteğin boyutu hanedekilerin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Devlet tarafından sağlanan bu sosyal yardımdan faydalanmak isteyenler bazı koşulları yerine getirmelidir.

FATURA DESTEĞİ İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİDİR?

Devlet destekli fatura yardımından yararlanmak için öncelik T.C. vatandaşı olmak, mavi kart sahibi olmak ve hane gelirinin az olması şartları vardır. Hanede ikamet eden kişi sayısına bağlı olarak, hanedeki gelir asgari ücretin üçte birinden azsa fatura yardımından yararlanılabiliyor.

Bu yardımlardan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların ilk başvuracakları ikamet ettikleri yerlerdeki PTT şubeleridir. Başvuruda bulunmak için T.C. kimlik numaralı kartınızın yanınızda olması yeterlidir. Bunun yanında internet üzerinden ptt.gov.tr adresinden de başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Devlet desteğine başvuruda bulunma koşullarına göre yardıma geliri belirtilen koşuldaki gibi az olan bütün vatandaşlar başvurabilecek.

Başa dön tuşu