Yaşam

Faydalarını duyunca bu zamana kadar çöpe attıklarınıza pişman olacaksınız!

Kahve tüm dünyanın gelenekselleşmiş bir kültürüdür. Ancak yapılan çalışmalar sayesinde bilinmeyen birçok faydası ortaya çıktı! Duyunca bu zamana kadar heba ettiklerinize pişman olacaksınız!

Faydalarını duyunca bu zamana kadar çöpe attıklarınıza pişman olacaksınız! Kimi kahvesini sabah uykusundan uyanmak için içiyor, kimi arkadaşlarıyla/eşiyle sohbet ederken kimi de sakinliğin eşliğinde; ama mutlaka bir şekilde. Kahvesiz günü geçmeyen veya kahve sevmeyen insan yoktur! Kahvenin aşırıya kaçmadan tüketilmesinin faydaları olduğu gibi telvesinin de bilinmeyen pek çok faydası ortaya çıktı! İşte kahve telvesinin bilinmeyen yeni sırları…

Tüm dünyada ün kazanmış ve herkesin en az bir kere tüketmiş ve çoğunun bağımlısı olduğu Türk kahvesinin bilinmeyen faydaları ortaya çıktı! Duyacaklarınıza inanamayacaksınız! Bu zamana kadar heba ettiklerinize üzülmeyi boşverin; bundan sonrasını hangi faydası için kullanacağınızı düşünün!

KENDİ GİBİ TELVESİ DE FAYDALI

Türk kahvesi, günlük yeterli miktarda tüketildiğinde; vücut için oldukça yararlı sonuçlar oluşturmaktadır. Kahvenin faydaları aşikar, ancak telvesinin bilinmeyen faydalarını duymaya hazır mısınız? İşte bu zamana kadar duyulmayan kahve telvesinin faydaları…

YÜZÜNÜZE SÜRÜN

Kahvenizi içtikten sonra telvesini yıkıyor a da çöpe mi atıyorsunuz? Sakın bunu yapmayın! Kahveniz bittikten sonra kahve telvesini cildinize uygulayın, daireler çizerek telveyi tüm yüzünüze uygulayın(göz çevresi hariç). Taneli yapısı yüzünüzde peeling etkisi oluşturacak ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildinizde kuruyan telve yüzünüzü daha gergin hale getirerek kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur. Bu işlemi haftada birkaç kez uygulamanızda fayda var.

BİTKİLERİNİZDE GÜBRE GÖREVİ GÖRÜR

Çoğu toprakta bitkilerin büyüyüp yetişebilmesi için gerekli olan temek besinler bulunmaz. Bitkiler büyüdükçe bu ihtiyaçlarını topraktan karşıladıkları için bu işlem sonunda toprak nötrlenir. Kahve telvesi bitkilerin büyümesi için gerekli olan azot, kalsiyum, potasyum, demir, fosfor, magnezyum ve krom gibi önemli maddeleri içerir. Kahvenizi içtikten sonra bu kadar önemli maddeleri barındıran kahve telvenizle bitkilerinizi besleyebilirsiniz.

BÖCEKLERİ VE SİNEKLERİ EVİNİZDEN UZAKLAŞTIRIN

Kahve kokusunun böcekleri ve sinekleri uzaklaştırdığını herkes bilmektedir. Bunun için kahvelerinizi boşa tüketmeyin! İçtiğiniz kahvelerin telvelerini kullanarak da bu yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz!

Başa dön tuşu