Ekonomi

FED sonrasında piyasalarda korkutan tablo! Gram altında sert düşüş var! İslam Memiş yatırımcılar için kritik tarihi verdi!

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’den faiz artırımına yönelik sinyallerin verilmesinin ardından piyasalarda yeniden dalgalanmalar görüldü. Özellikle altın fiyatların yılbaşından bu yana rekor seviyelere çıkarken son haftalarda sert düşüşler ile endişe yarattı.

Ons altın fiyatlarında FED açıklamaları sonrasında yaşanan gerilemeler, yurt içinde gram altın fiyatlarına da yansıdı. 1.100 TL kritik seviyelere geriledi. Altın piyasalarında yaşanan hareketlilik sonrasında ünlü Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten kritik tarihlere dikkat çekildi. Altın piyasalarındaki son gelişmeler yakından takip edilmeye devam ediyor.

GRAM ALTIN KRİTİK SEVİYEYE GERİLEDİ!

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’dan gelen açıklamalar ons altın fiyatlarında gerilemeye neden oldu. Türkiye’de ise yurt içi piyasalarda gram altın kritik seviyelere geriledi. Sene başında yükseliş eğilimi gösteren altın fiyatları yeniden yönünü aşağıya çevirdi.

Şubat ayı başında faizi 16 yılın zirvesine çıkaran karar sonrasında 4,50 – 4,75 aralığı dikkat çekmişti. FED’den faizleri artırmaya devam edeceği sinyallerinin verilmesinin ardından gram altın 1.100 TL kritik seviyelerine geriledi.

İSLAM MEMİŞ’TEN KRİTİK ALTIN TAHMİNİ!

Finans Uzmanı İslam Memiş’ten gram altın hakkında kritik tahmin geldi. Ons altının gerilemesi ve FED’in faiz artırma sinyalleri vermesi sonrasında düşüş görülmeye başladı. İslam Memiş ise yatırımcıların yaz aylarını beklemeleri gerektiğini ifade etti. Gram altın fiyatlarında 1.130 TL – 1.170 TL aralığında bu hafta için takip edeceğini aktardı.

Orta ve uzun vadede rekor beklediğini söyleyen İslam Memiş, yaz aylarında yükseliş göreceklerini düşündüğünü söyledi. Düşüşlerin alım fırsatı olduğuna da değinen İslam Memiş, bozdurmak isteyenlerin acele etmemeleri gerektiğini söyledi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

FED’den gelen sinyaller sonrasında ons altın 1.813 dolar banında kadar gerileyerek 8 Mart Çarşamba gününde dalgalı seyir izlemeye devam ediyor. Gram altın ise yaşanan son gelişmeler sonrasında 1.104 TL seviyesine gerilemiş durumda. Çeyrek altında ise 1.854 lira seviyesi takip ediliyor. Uzmanlar ise doların düşmesi ile altının yükseleceğine işaret ediyor.

Başa dön tuşu