Asayiş

Fena geliyor! Göz gözü görmeyecek, önleminizi alın

Son dakika uyarısı. Meteoroloji Az önce duyurdu. Kar yağışı fena geliyor, Göz gözü görmeyecek. önleminizi alın…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları düşerken kar yağışı içinde uyarı geldi. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre hava sıcaklıkları daha da düşecek ve kar yağışı başlayacak. Peki, İstanbul’a Yılın ilk karı ne zaman yağacak? Meteoroloji hava durumu tahminleri ve detaylar haberimizde…

Meteoroloji hava durumu tahmin raporu belli oldu. Artık kar yağışı Türkiye’yi etkisi altına almaya başlıyor. Yani kış ayları hakkını verecek. Yavaş yavaş Yurt genelinde kar yağışı hakim olacak. Peki İstanbul’a Yılın ilk karı ne zaman yağacak? İstanbul’da kar yağışı olacak mı? Meteoroloji 26 Kasım 2022 hava durumu tahminleri ve detaylar haberimizde…

METEOROLOJİDEN BAZI BÖLGELERE UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre bazı bölgelerde şiddetli sağanak yağış bekleniyor. İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun Güney ve batı, İç Anadolu batı ve Orta Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve Doğu kesimlerinde şiddetli sağanak yağış etkili olacak. Aynı zamanda Karadeniz’in yüksek kesimlerinde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin yükseklerinde de kar yağışı görülecek.

YÜKSEKOVA’DA KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı uyarıların ardından Gece saatlerinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Yüksekova’da kar yağışı etkili oluyor. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı bugün ve yarın devam edecek.

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Herkesin Merak ettiği soru ise İstanbul’a kar yağacak mı sorusu oldu. Şu an için İstanbul’da kar yağışı beklenmiyor ancak hava sıcaklıklarında ciddi bir düşüş görülecek. Balkanlardan gelen yeni soğuk hava dalgası önce İstanbul’u sonra da tüm Türkiye’yi etkisi altına alacak.

Başa dön tuşu