Spor

Fenerbahçe taraftarlarının Jorge Jesus nöbeti! Brezilya’nın hocası istifa etti, gözler Jesus’a çevrildi! Sosyal medya yıkılıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, az zamanda yaptığı muhteşem işlerle kısa sürede sarı lacivertli taraftarların sevgisini ve takdirini kazandı. Fenerbahçe’nin yükselişe geçmesinde büyük payı olan ve disiplinli çalışmalarıyla hem takıma hem de bireysel olarak futbolculara büyük katkısı olan Jesus’un takımı uzun süre çalıştırması isteniyor. Ancak Brezilya Teknik Direktörü Tite’nin istifası Fenerbahçe taraftarlarını panikletti. Sarı lacivertli taraftarlar, Tite’nin istifasının ardından sosyal medyada adeta Jorge Jesus nöbetine başladı. Bilindiği gibiBrezilya, Jesus’u gündeminden düşürmüyor. Fenerbahçe taraftarları da Brezilya’nın Jesus’a imza attırma ihtimalinden dolayı sosyal medyada binlerce paylaşım yapmaya başladı.

Jorge Jesus’un Fenerbahçe’den ayrılmasını istemeyen ve bunun ihtimal bile olmasına tahammülü olmayan Fenerbahçe taraftarları sosyal medyada Jesus’u birinci sıraya taşıdı. Deneyimli teknik adamı çok seven ve her zaman destekleyen Fenerbahçe taraftarları Brezilya’nın Jesus’a imza attırma ihtimalini düşünerek endişelenmeye başladı. Sosyal medyada binlerce paylaşım yapan ve böyle bir durum yaşanmasını istemediklerini dile getiren taraftarlar Jesus’a olan sevgilerini yaptıkları paylaşımlarla bir kez daha gösterdi. Brezilya’nın Jesus’a teklif getirmemesini isteyen taraftarlar, yaptıkları paylaşımlarla sosyal medyayı salladı.

TİTE İSTİFA ETTİ

Brezilya, 2022 Dünya Kupası’na çeyrek finalde veda etmişti. Spor manşetlerine bomba gibi düşen son gelişme ise Brezilya Teknik Direktörü Tite’nin istifası oldu. Tite, görevden ayrıldığını açıkladı. Ayrılık açıklaması yapan Tite, ‘Bunu 1.5 yıl önce söylemiştim. Kendi sözünü ikiletecek bir adam değilim. Buradaki görevim sona ermiştir.’ ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇELİ TARAFTARLAR ENDİŞELENDİ

Tite’nin ayrılık açıklamasındaki bazı ifadeleri ise Fenerbahçe taraftarlarını endişelendirdi. Görevinden istifa eden Brezilya Teknik Direktörü Tite, ‘Benim yerime geçebilecek başka harika teknik direktörler var’ şeklinde ifadeler kullandı. Bilindiği gibi deneyimli teknik adam Jorge Jesus, uzun süredir Brezilya’nın gündeminde. Tite’nin istifasının ardından sarı lacivertli taraftarlar Brezilya’nın Jesus’a teklif getirebileceği endişesini yaşamaya başladı. Böyle bir durum yaşanmamasını isteyen taraftarlar sosyal medyada tepki paylaşımları yaptı.

SÖZLEŞMESİ SEZON SONUNDA BİTECEK

Jorge jesus’un Fenerbahçe ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Portekizli teknik adam Fenerbahçe’ye imza attığı basın toplantısında, ‘Sezon sonunda duruma bakarız. Ben bir sezondan fazla imzalamıyorum’ demişti. Jesus, Fenerbahçe’ye imza atmadan önce Brezilya Milli Takımı ile birkaç kez görüşme gerçekleştirmiş ancak anlaşma sağlayamamıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise geçtiğimiz günlerde takımın deneyimli hocası ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş ve ‘Jesus kendisi gitmek isterse gider. Bizim onu göndermek gibi bir niyetimiz yok.’ demişti.

Başa dön tuşu