Spor

Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında yabancı futbolcuların golleri etkili

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın son zamanlardaki maçlarına bakıldığı zaman gol üstünlüğü takımdaki yabancı futbolcularda bulunuyor.

Spor Toto Süper Lig’in 18. Haftasına gelindiğinde 8 Ocak Pazar derbide karşılaşacak olan Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarına bakıldığında skor yükünü alanın yabancı futbolcular olduğu görüldü.

İki büyük takımın arasındaki geçmiş maçlarda 10 sezonda 24 derbi yapıldı. 21 kez Fenerbahçe, 20 kez ise Galatasaray’ın golleri sayıldı. Karşılaşmalardaki 41 golün 28’ini ise yabancı futbolcuların attığı kaydedildi.

Sarı Lacivertli takımın 21 golünün 16’sı yabancılara aitken Galatasaray’ın 20 golünün 12’si yabancı futbolcularına ait.

21 gol yabancı futbolculardan

Galatasaray ve Fenerbaçe’nin geçmişteki 10 sezonda gerçekleşen maçlarında 21 yabancı futbolcu gol atma sevinci tattı. Takımlar arasında 2012 – 2013 sezonunda 12 Eylül 2012’deki Erzurum karşılaşmalarında Sarı Kırmızı takım 3-2 galip gelerek TFF Süper Kupa karşılaşmasında 24 derbide Fenerbahçelilerden 13, Galatasaraylılardan 8 yabancı oyuncu durumu değiştirdi.

Bu dönemde her iki takımdan da beşer Türk futbolcu rakiplerinin kalelerinde gol estirdi. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kadrolarındaki 4 oyuncu müsabakada daha gol sevinci tattı. Galatasaray’dan Kerem Aktürkoğlu, Fenerbahçe’den Miha Zajc, Miguel Crespo ve Serdar Dursun, geçmiş derbilerde birer kere gol attı.

Başa dön tuşu