Spor

Fenerbahçe’den kaçarcasına giden Ömer Faruk Beyaz hüsranı yaşadı: Sözleşmesi feshedilecek

Fenerbahçe altyapısında yetişen genç yeteneklerden biri olan Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe’nin tüm ısrarlarına rağmen takımda kalmamış ve adeta kaçarcasına takımdan ayrılarak Stuttgard’a transfer olmuştu. Başkan Ali Koç ve o dönem Fenerbahçe’de çalışan Emre Belözoğlu’nun tüm ısrarlarına rağmen takımda kalmayı reddeden genç futbolcu büyük bir hüsran yaşadı. Transfer olduğu yeni takımında beklenen katkıyı veremediği belirtilen Beyaz’ın gittiği 2. lig takımı Magdeburg ile de yıldızı pek barışmadı.

Fenerbahçe’de kalmak istemeyen ve Stuttgart’a transfer olan Ömer Faruk Beyaz, burada bekleneni verememiş ve Bundesliga 2. lig takımlarından Magdeburg’a kiralık olarak gönderilmişti. Ancak genç futbolcunun burada da yüzü gülmedi. Bir türlü kendisinden beklenen verimi gösteremeyen Beyaz’ın sözleşmesinin feshedileceği konuşuluyor.

FENERBAHÇE’DE KALMAYI REDDETTİ

Fenerbahçe’nin altyapısında yetişen ve A takıma kadar yükseliş gösteren Ömer Faruk Beyaz, sarı lacivertli kulübün tüm çabalarına rağmen Fenerbahçe’de kalmayı reddetmiş ve Stuttgard’a transfer olmuştu. Kendisinden çok büyük beklentiler olan genç futbolcu, altyapısında yetiştiği Fenerbahçe’den ayrılarak Alman spor kulübü ile anlaşma sağlamıştı. Ancak burada kendisinden beklenen performansı sergileyemeyen Ömer Faruk’un Bundesliga 2. lig takımı Magdeburg’a kiralık olarak gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

BEKLENENİ VEREMEDİ

Kiralık olarak gittiği Magdeburg ile de yıldızı barışmayan ve burada da bekleneni veremeyen genç futbolcu için işlerin pek yolunda gitmediği öğrenildi. Liga Insider’deki habere göre, Ömer Faruk Beyaz’ı kiralık olarak kadrosuna katan Magdeburg, genç futbolcunun sözleşmesini feshetmeye hazırlanıyor.

BAŞKA BİR KULÜBE GİDECEK İDDİASI

Alman basını da Ömer Faruk Beyaz’a geniş yer veriyor. Beyaz’ın sözleşmesinin feshedilmesinin ardından tekrar Stuttgart’a geri döneceği ve ilerleyen süreçte de başka bir kulübe kiralık olarak gönderileceği iddia edildi.

Başa dön tuşu