Spor

Fenerbahçe’den Murat Ilgaz Hakkında Açıklama

Murat Ilgaz’ın Fenerbahçe Kongre Üyesi olduğu ile alakalı çıkan haberlere yönelik Fenerbahçe'den açıklama geldi.

Fenerbahçe, Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Murat Ilgaz’ın Fenerbahçe Kongre Üyesi olduğuna dair bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlara resmi internet sitesinden şu sözlerle yanıt verdi:

“18 Ekim 2022 Salı günü spor kamuoyunu meşgul eden gündemin devamında, bir takıma bağlılıkları net şekilde belli olan gerçek kimlik taşımayan bazı sosyal medya hesapları tarafından oluşturulan gündemi takip ettik. Bu gündem çerçevesinde Merkez Hakem Kurulu Başkan vekili Murat Ilgaz ile Kulübümüzü ilişkilendiren bir yalana dair açıklama yapma gereği doğmuştur.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda 2014 yılından itibaren çeşitli kademelerde görev almış ve Temmuz 2022 itibarıyla Merkez Hakem Kurulu Başkan vekili olarak görev yapan Murat Ilgaz, Kulübümüzün hiçbir zaman kongre üyesi olmadığı gibi Kulübümüz bünyesinde herhangi bir görevi de olmamıştır. Gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir durum üzerinden yaygara koparanlar, bu yalanlarını güçlendirmek adına Kulübümüzün bayrağı önünde sahte görseller üretip dolaşıma sokmaktan ve koordineli olarak paylaşımlar yapmaktan geri durmamışlardır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son birkaç gündür ısrarla hezeyanlarını sürdüren bu kişileri spor kamuoyunun takdirine bırakıyor; aklı selim futbol paydaşlarını bu ucuz yaklaşıma karşı durmaya davet ediyoruz.”

Başa dön tuşu