Spor

Ferhat Arıcan, Türklerden korkuyorlar

Milli jimnastikçi Ferhat Arıcan, 2022’de gösterilen başarılardan sonra Türk jimnastikçilere karşı düşüncelerin değiştiğini belirtti. Ferhat Arıcan, ayrıca 2023’de hedeflerini açıkladı.

Ferhat Arıcan, Tokyo 2020 paralel barda kazandığı üçüncülük ile Türkiye’yi jimnastik dalında tanınmasını sağladı. 2023 senesinde ise Türkiye’nin jimnastik dalındaki başarılarında ilerlemesini hedefliyor.

Arıcan, Artistik Jimnastik Büyük Erkekler Milli Takımı ile beraber Bolu’da kampa girdi. Bolu Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Murat Canbaş Jimnastik Salonu’nda çalışmalarını her gün çift antrenman olarak yapıyor.

Arıcan, başarılarının takım olarak ve bireysel anlamda 2022 senesinde sürdüğünü söylerken “Özellikle Akdeniz Oyunlarındaki galibiyet Avrupa Şampiyonasında tekrardan podyumda olmak. Takım olarak büyük adımlar atıyoruz.” dedi.

Dünya Şampiyonası hedefleri

Ferhat Arıcan, konuşmalarında 2023’ün en önemli kısmının Dünya Şampiyonası olduğunu belirterek “2024 Paris Olimpiyatlarında kota yarışması bu yıl olacak. Takım için çok önemli, Dünya Şampiyonası’ndan önce Avrupa var. En önemli kısmı ülkemizde, Antalya’da gerçekleşecek olması.” ifadelerini kullandı.

“Türkler geliyor”

Avrupa Şampiyonası hedefleri hakkında konuşan Arıcan, “Kendi ülkemizde tekrar Avrupa’da yer almak istiyoruz. Dünya Şampiyonası’ndan önce neler yapabileceğimizi göstermemiz gerekiyor.” diyerek Dünyadaki sporcuların Türkler hakkındaki düşüncelerine değindi:

“Türkler geliyor, diyorlar. Daha önce salona girerken çok etkili olmuyordu. Artık salona adım attığımız zaman bireysel ve takım olarak madalyada rakip olduğumuzu biliyorlar. Bizden korkuyorlar. Çok iyi bir sistemle çalışıyoruz. Tüm milli takım aynı anda çalışıyoruz. Çok hırslıyız, çok çalışan sporcular var. 2024 Paris Olimpiyatlarına takım olarak gitmeyi hedefliyoruz.”

“Dünya bizi takip ediyor”

Arıcan, başarılarının devam edeceğini “2023 benim ve takımımın yılı oalcak. Hep beraber çok büyük başarılara imza atacağız” sözleriyle belirtti.

Türk jimnastiği hakkında dünyada konuşulduğuna vurgu yapan Ferhat Arıcan, “Tokyo’da kazandığım ilk madalyanın ardından 2024 Paris Olimpiyatları’na birkaç madalya hedefi ile gideceğiz. Tüm dünya basını bizi takip ediyor. Elimizden gelenin en iyisini yaparak biz de bu hedefe ulaşacağız.” dedi.

Başa dön tuşu