Ekonomi

Fibabanka kartı olanlar dikkat! O markette kullanmak üzere 750 TL tutarında hediye çeki tanımlanacak!

Ülkemizde kamu eli ile yürütülen Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilik sisteminin yanı sıra özel emeklilik sistemi de uygulamadadır. Seneler önce alınmış olan bir karar kapsamında bankaların veya sigorta şirketlerinin bünyesinde düzenlenen Bireysel Emeklilik Sistemi poliçeleri, vatandaşların kendi birikimleri ile emekli olmalarını veya arzu etmeleri durumunda toplu para almalarını sağlamaktadır. Hem birikim hem emeklilik hesabı olarak değerlendirilmeye açık olan Bireysel Emeklilik Sistemine, devlet de katkı vermektedir.

Geçtiğimiz sene yükselişini hızlandıran enflasyon sebebi ile zor günler geçiren vatandaşlar için yeni adımlar atan devlet yetkilileri, Bireysel Emeklilik Sistemi devlet katkısı oranında da güncellemeye giderek vatandaşların yüzlerini güldürmüşlerdir. Bu kapsamda yüzde 25’ten yüzde 30’a yükseltilmiş olan BES devlet katkısı oranı sayesinde sisteme daha fazla para girişi sağlanmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemine kayıtlı olan vatandaşlar için uygulama mevcut kurallar çerçevesinde devam ederken bir de sisteme henüz kayıt yaptırmamış olanlar için cazip tekliflerde bulunan bazı bankalar bulunmaktadır. Bu kapsamda mart ayına girilmesi ile birlikte BES kampanyasını duyurmuş olan bankalardan birisi de Fibabanka’dır. Son dönemlerde geliştirmiş olduğu kart ve finansman kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran özel banka, BES kampanyası aracılığı ile tüketicilere hediye çeki kazanma şansının tanınacağını ifade etmiştir.

FİBABANKA BES KAMPANYASI!

Son dönemlerin adından en çok söz ettiren özel bankaları arasında bulunan Fibabanka, mart ayına girilmesi ile birlikte kampanyalarını güncelledi. Ayrıca yeni kampanyalarını da duyuran banka, bu kapsamda yeni BES kampanyası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fibaemeklilik bireysel emeklilik sözleşmeleri için yeni bir kampanya düzenleyen Fibabanka, oluşturulacak olan yeni sözleşmeler karşılığında bir defalığa mahsus olmak üzere 750 TL değerinde CarrefourSA hediye çeki vereceğini belirtti.

FİBABANKA BES KAMPANYASI DETAYLARI

750 TL değerinde CarrefourSA hediye çeki kazanımlı yeni BES kampanyasına yalnızca Fibabanka Mobil uygulaması üzerinden düzenlenecek olan emeklilik poliçelerinin dahil olacağını belirten Fibabanka, poliçelerin hem 18 yaş altı hem de 18 yaş üstü kişiler için düzenlenebileceğini ifade etti.

FİBABANKA BES KATKI PAYI NE KADAR?

Fibabanka’nın yeni BES kampanyasına dahil olabilmek için sisteme yatırılması gereken aylık asgari katkı payı tutarı, 200 TL olarak belirlenmiştir.

Başa dön tuşu