Otomobil

Ford E-Transit Custom Modelini Tanıttı

Londra’da yapılan etkinlikte Kocaeli'nde üretilecek yeni E-Transit Custom modelinin tanıtımı yapıldı.

Londra’da Ford Avrupa tarafından düzenlenen tanıtım etkinliğinde Ford Otosan’nca Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde üretilecek ve E-Transit’inden sonra tam elektrikli ikinci ticari olacak yeni E-Transit Custom modelinin özellikleri tanıtıldı.

E-Transit Custom modelinde DC üzerinden 125 kW hızlı şarj ve 380 kilometreye varan menziliyle dolum yapılan bataryalar bulunuyor.

Yeni modelde, 1.1 ton yük taşıma ve 2 ton çekiş kapasitesi bulunuyor. Ford, bu konuda sınıfının lideri olduğunu ifade ediyor.

Kaput altında ise 415 Nm tork üretebilen 100 kW (135 HP) ya da bir üst pakette yer alan 160 kW’lık (217 HP) motorlar dikkat çekiyor. Bu motorlar otomobilin arka zeminine yerleştirildiği için de özel şasi ihtiyacının olmadığı ve 10 cm daha düşük yükleme alanı sunulduğu belirtiliyor.

Ford’un kullanıcılara sunduğu çözümlerle özel istasyon kurulumu yapmadan 11 kW AC üzerinden boş bataryayı 7.2 saatte dolu hale getirebiliyorsunuz.

Aracın güvenlik özellikleri arasında geri görüş kamerası, Hatalı Yön Uyarısı, Akıllı Hız Asistanı, , ön ve arka park sensörleri, Çarpışma Önleme Asistanı, Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcılı Hız Kontrolü, Trafik Tabelası Tanıma, Yorgunluk Uyarısı ve Şerit Koruma Sistemi bulunuyor.

E-Transit Custom’un üretimine 2023’ün son çeyreğinde başlanacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu