Spor

Galatasaray yıldızı için sıraya girdiler! Sacha Boey’e teklif edilen rakam

Galatasaray ligde 10’da 10 yaptığı şu sıralarda kadrosuna güç kazandırmaya çalışıyor. Bir yandan da Galatasaray’ın yıldızı için devler sıraya girmiş durumda. Sacha Boey için Sporting Lizbon’dan sonra bir Avrupa devi daha listeye girdi.

Galatasaray’da transfer hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Kaan Ayhan kiralanmıştı. Devre arası transfer döneminde çalışmaları sürdürürken bir yandan Galatasaray’ın oyuncularına çok talip geliyor. Sacha Boey ise şimdi de Fransızların merceğinde.

Kaan Ayhan ilk hamle oldu

Teknik direktör Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray yakaladığı başarılara devam etmek için sıkı bir transfer süreci yürütüyor. İlk girişim ise stoper için oldu ve Serie A ekibi Sassuolo’da oynayın Kaan Ayhan’ın kiralanması için anlaşma yapıldı. 400 bin Euro ile sezon sonuna kadar Kaan Ayhan ekipte olacak. 2 milyon 800 euro ise bonservis bedeli, ödeme 4 yıla bölünmüş taksitler halinde olacak.

Dursun Özbek’ten açıklama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Galatasaray’ın başarıları nedeniyle futbol assetimiz gittikçe değerleniyor. Sezonun başında dünya piyasalarından yalnızca 1 futbolcumuza talep vardı. Çok büyük bir rakam olmasa da şu an 5-6 futbolcumuz için transfer talebi var. Onlar bizim değerimiz olduğuna göre burada da değerimiz artmaktadır.” açıklaması yaptı.

Spoting Sacha Boey’in peşinde

Sacha Boey’e, Sporting ilgisi Portekiz basınında yankı bulmuştu. İddialar Sporting Lizbon’un Sacha Boey ile anlaşma yaptığı yönünde olsa da şampiyonluğa oynayan Galatasaray bu bilgileri doğrulamıyor.

10 milyon euro bonservis

Galatasaray ile görüşmeleri sürdüren Portekiz ekibi için işler zorlayıcı. Galatasaray şu an 15 milyon euro bonservis belirledi. Lizbon ise 10 milyon euro seviyelerine çıktı. İtalyan ekiplerinden Udinese 8 milyon euro teklif yapmıştı, fakat kabul edilmemişti.

Liverpool’da istiyor

Fransız oyuncu için Liverpool’da takipte. Galatasaray NEF Stadı’na izlemesi için scoutlarını göndermişti. Olumlu rapordan sonra Jürgen Klopp’un Fransız sağ beki takımında istediği öğrenildi. Yaz transferinde ise teklif yapması bekleniyor.

Udinese 8 milyon euro demişti

Serie A ekibi Udinese ise İtalyan ekibinin 4,5 milyon euro teklifi kabul edilmeyince 8 milyon euroya yükselmişti. Udinese haricinde Alman ekiplerinden bazılarının da Sacha Boey’i takip ettiği biliniyor.

Fransa’dan isteniyor

Gösterdiği başarılı performans ile birçok kulübün peşinde olduğu Sacha Boey, şimdi Fransızlar 15 milyon euro bütçe ayırdı.

1.2 milyon euroya gelmişti

Fransız ekibi Rennes’den Galatasaray kadrosuna 1.2 milyon Euro bonservis ile gelen Sacha Boey, geç katıldığı için yaz kampına dahil edilmemişti ve Dubois’in sakatlanmasıyla kendini gösterip bir daha da formayı hiç kaptırmamıştı.

Başa dön tuşu