Yaşam

Gaziantep Karkamış’ta yüz yüze eğitime ara! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu: 22, 23, 24,25 Kasım okullar tatil

Terör örgütü YPG/PKK tarafından Suriye’nin kuzeyinden Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan roketli saldırı sonucunda 1’i öğretmen, 1’i çocuk 2 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Türkiye’yi yasa boğan acı haberin ardından Karkamış ilçesinde yüz yüze eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu hafta Karkamış ilçesindeki tüm okulların tatil edildiğini duyurdu.

Gaziantep’in Karkamış ilçesini hedef alan terör örgütü YPG/PKK’nın roketli saldırısı sonucunda 1’i öğretmen, 1’i çocuk olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetti, 10’a yakın vatandaşımız ise yaralandı. Saldırı sonrasında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün saat 11.15 sularında yaklaşık 10 adet atım gerçekleştiğini aktardı. Bir açıklama da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Bakan Özer, bu hafta Karkamış’ta bütün okulların tatil edildiğini duyurdu.

OKULLAR 1 HAFTA TATİL EDİLDİ

Alçak saldırının ardından açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, alınan son dakika kararını da kamuoyuyla paylaştı. Bakan Özer, ‘Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Acılıyız. Bir okula böyle bir terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. Öğrencilerimizin kitaplarını bırakarak sığınağa gitmeleri, okullarını terk etmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hızlı bir şekilde toparlanacağız. Bugünkü değerlendirmemiz sonucunda bu hafta Karkamış’taki tüm okullarımızı tatil edeceğiz. Ve aynı zamanda hem bakanlık olarak hem de Gaziantep’teki İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm öğrencileriyle birlikte buradaki öğrenci, öğretmen ve ailelere psikolojik destek ve danışmanlıkla ilgili her türlü desteği sağlayacağız.’ dedi.

‘BEDELİNİ ÖDEYECEKLER’

Okulun hemen bahçe duvarının yanına bir düşüm söz konusu olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, oradan oluşan basınçla öğretmen odasının camlarının kırıldığını  ve 22 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan’ın şehit olduğunu söyledi. Saldırının evlere isabet etmek suretiyle devam ettiğini aktaran Bakan Soylu, ‘Bu saldırı sonucunda da maalesef 5 yaşında bir çocuğumuz şehit oldu. Tabii yine aynı evde Büşra Karataş 5 aylık hamileydi. O da entübe şu anda. O da 5 aylık bebeğiyle yaşatmaya çalışılıyor. İnşallah o bebek de hayata tutunur. 5 yaşındaki çocukların üzerine bomba yağdıranlar bedelini ödeyecektir. Bu büyük millet de aziz sorumluluğunu gelecek nesillere bırakmaz, hesabını soracaktır.’ ifadelerini kullandı.

 

 

Başa dön tuşu