Yaşam

Gaziantep’in Karkamış ilçesine roketli saldırı! Roketlerden biri okula isabet etti: Ölü ve yaralılar var

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK tarafından roket atıldı. Hain saldırıda roketlerden birinin okula isabet ettiği öğrenildi. Terör örgütü YPG/PKK tarafından atılan 5 roketten ikisi eve, diğeri ise bir tıra isabet etti. Hain saldırıda 1’i çocuk, 1’i öğretmen 3 vatandaşımız hayatını kaybederken, 6 vatandaşımız yaralandı. Yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye’nin kuzeyinden Gaziantep’in Karkamış ilçesine 5 roket attı. Roketlerden biri okula, ikisi eve ve diğeri de bir tıra isabet etti. Hain saldırıda 1’i öğretmen, 1’i öğrenci 3 vatandaşımız hayatını kaybetti 6 vatandaşımızın yaralandığı saldırı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi.

ROKETLİ SALDIRI

Terör örgütü YPG/PKK tarafından atılan 5 roketten biri ilçe merkezindeki bir liseye isabet etti. Roketlerden ikisi eve, diğeri ise bir tıra isabet ederken, olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 6 vatandaşımızın yaralandığı hain saldırının ardından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Sınır ötesinden havan atıldı. İlk tespitlere göre 3 hava atışı gerçekleştirildi. Bunlar yerleşim yerlerine isabet etti. Yaralanan 6 vatandaşımız hastaneye intikal ettirildi. İlk aldığımız bilgiler çerçevesinde maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bunlardan 1’i çocuk, 1’i öğretmen.’ dedi.

KİLİS’E DE ROKET ATILMIŞTI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarı elde ettiği Pençe-Kilit Harekatı ile terör örgütüne büyük bir darbe vuruldu. Pençe-Kilit Harekatı ile inlerine girilen terör örgütü dün akşam Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine roket attı. Terör örgütünün hain saldırısında 1 asker, 7 polis yaralandı. Can kaybının yaşanmadığı hain saldırıda yaralanan asker ve polislerimiz Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kilis Valisi Recep Soytürk’ün de hastaneye gelerek yaralıları ziyaret ettiği öğrenildi.

Başa dön tuşu