Ekonomi

Gıda yardımı almak isteyenler için başvurular başladı, sakın kaçırma!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılında verilecek olan gıda yardımlar başladı! Başvuranlar bu yardımdan 12 ay boyunca faydalanabilecek, bu fırsatı sakın kaçırma!

Gıda yardımı almak isteyenler için başvurular başladı, sakın kaçırma! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vafkı aracılığı ile ihtiyacı olan aileler için gıda yardımı kampanyası başlattı. Bu kampanya bir yıl boyunca her ay ihtiyacı olan ailelere verilecek. Bu çerçevede yardım kampanyasından faydalanabilmek için başvurular başlatıldı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ortak başlattığı gıda yardımı kampanyasının detayları merak ediliyor. Başvurular nerden yapılacak, bu yardımdan kimler faydalanabilecek, başvuru şartları neler ve ne kadar yardım verilecek gibi soruların tüm cevapları haberimizde…

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREYE YAPILACAK

Aile Bakanlığı ve SYDF’nin ortak başlatmış olduğu gıda yardımı kampanyası için gereken başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden ve SYFDF şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

3294 sayılı kanun ile ihtiyaç sahibi olan ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı’nın öncesinde ve tüm yıl geçerli olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılacak.

GIDA YARDIMI KAMPANYASINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR

Aile Bakanlığı ve SYDF’nin ortak başlattığı gıda yardımı kampanyasından, sosyal güvencesi bulunmayan haneler ve sosyal güvencesi bulunduğu halde hanede kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücret 1/3’ün altında kalan haneler yararlanabilecek.

GIDA YARDIMI NE KADAR

Başvuru sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan ve yapılan incelemeler sonucunda doğruluğu kabul edilen ve onaylanan ailelere minimum 500 TL ve gerek duyulduğunda en fazla 1000 TL’ye kadar çıkabileceği belirtildi. Sizler de bu şartları taşıyorsanız ve geçim konusunda sorun yaşıyorsanız bu imkandan faydalanabilirsiniz.

Başa dön tuşu