Spor

Göztepe Altay maçı karıştı! İşaret fişeği bir taraftara denk geldi, resmen cinayete teşebbüs!

Göztepe-Altay maçında ortalık karıştı. Maçın yarıda kaldığı karşılaşmada Altay tribününden atılan bir işaret fişeği Göztepeli bir taraftara denk geldi. Stadyumdan sedyeyle çıkarılan taraftarın kanlar içindeki görüntüsünü görenler ‘Resmen cinayete teşebbüs’ yorumunda bulundu. Atılan işaret fişeğiyle ağır yaralanan ve apar topar sedyeye alınarak ambulansa götürülen taraftarın ameliyata edileceği öğrenildi.

Karşılaşmada yaşanan olaylar yeşil sahada utanç günü olarak hafızalara kazındı. Kaleciye korner direğiyle saldırılan maçta Altay tribünlerinden atılan işaret fişeği ise Göztepeli bir taraftara isabet etti. Göztepe tribünlerine doğru işaret fişeğinin fırlatıldığı an cep telefonu kamerasına saniye saniye yansırken taraftarın ağır yaralandığı öğrenildi.

YÜZÜNDEN YARALANAN TARAFTAR HASTANEYE KALDIRILDI

TFF 1. Lig’deki Göztepe-Altay derbisinde ortalık bir anda karıştı. Türk futbolunda kimsenin görmek istemediği olayların yaşandığı Göztepe-Altay maçında Altay tribünlerinden Göztepe tribünlerine atılan bir işaret fişeği Göztepeli taraftara isabet etti. Göztepe tribününe fırlatılan işaret fişeği ile birkaç taraftarın yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Bir Göztepeli taraftarın atılan işaret fişeği ile yüzünden ağır şekilde yaralandığı öğrenildi. İşaret fişeğinin atıldığı an ise cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıdı.

KANLAR İÇİNDE KALDI

Atılan işaret fişeğinin ağzına denk geldiği öğrenilen Mehmet Çakır isimli Göztepeli taraftarın çenesi ve dişlerinde ağır hasar oluştu. Çakır’ın sol bölgesinde de yanıklar meydana geldiği kanlar içinde sedyeyle ambulansa alınarak hastaneye sevk edildiği öğrenildi. Ağır yaralı olan Mehmet Çakır, 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde acil ameliyata alınacak.

Başa dön tuşu