Ekonomi

Gram altın fiyatları alev aldı! Ünlü ekonomist kritik seviyeyi açıkladı, o rakam kırılma noktası olacak

Gram altın fiyatları son dakika gelişmeleri devam ediyor. Yılbaşından bu yana önlenemez yükselişini sürdüren altın yeniden alev aldı. Uzman için isim altın için yeni rakamı duyurdu.

Gram altın fiyatları alev aldı! Ünlü ekonomist kritik seviyeyi açıkladı, o rakam kırılma noktası olacak. Gram altın fiyatları son dakika gelişmeleri yatırımcılar ve vatandaşların en çok takip ettiği başlıklar arasında yer alıyor. Yılsonuna doğru tırmanmaya başlayan ancak Ocak ayının başından itibaren rekor üstüne rekor kıran gram altın fiyatları 1140 TL seviyelerine kadar ulaştı. Ocak ayının yeni Haftası ile birlikte altında yeniden hareketlilik başlarken Piyasalar resmen alev alev yanıyor. Peki, gram altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Gram altın ne kadar olacak? Ünlü ekonomistten gram altın fiyatları ile ilgili bomba yorumlar geldi.

Yeni yılın başlaması ile birlikte gram altın fiyatları adeta alev aldı. Altında ibre sürekli yukarı yönlü olarak devam ederken şu sıralar gram altın 1140 TL seviyesine kadar yükseldi. Gram altında önlenemez yükselişin ardından yatırımcılar ve vatandaşlar ise altın fiyatları yükselecek mi yoksa düşecek mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, bu dönemde altın alınır mı yoksa satılır mı? Elinde altın olan vatandaşlar için Uzman isimden çok önemli değerlendirmeler geldi. İşte güncel altın fiyatları ve güncel altın yorumları…

GRAM ALTIN FİYATLARI BİR REKOR DAHA KIRDI

Gram altın fiyatları uluslararası piyasalarda oluşan belirsizlik nedeniyle hareketlendi. ABD Merkez Bankası Geçtiğimiz günlerde faiz artışlarının yavaşlatma sinyali vermişti. Ayrıca IMF tarafından küresel piyasalarda durgunluk beklentisinin açıklanması ile birlikte ons altın fiyatı 1880 dolar seviyelerine kadar yükselerek rekor kırdı. Ons Altın fiyatlarında yaşanan artışla birlikte gram altın fiyatı 1140 TL seviyelerine kadar dayandı. Peki, altının bu Yükselişi kalıcı mı yoksa geçici mi?

ALTIN ARTIK O SEVİYENİN ALTINA İNMEZ

Yorumları ve analizleri ile vatandaşların çok takip ettiği isimlerden biri olan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altında son durumu değerlendirdi. Ünlü Ekonomist altının savaş döneminde hızlı yükselen bir yatırım aracı olduğunu belirterek uzun zamandan beri baskılanan Altın fiyatlarının gecikmeli olarak yükselişe geçtiğini söyledi. Ons Altın fiyatlarının 1880 dolara kadar yükseldiğini belirten ünlü Ekonomist bundan sonra rekor kelimesinin sık sık duyulacağını söyledi.

GRAM ALTIN 2000 TL’YE KADAR YÜKSELEBİLİR

Gram altın fiyatlarında yaşanan yükselişin daha devam edeceğini de sözlerine ekleyen ünlü Ekonomist İslam Memiş, yıllık bazda 1450 lira seviyelerinin sürpriz olmayacağını söyledi. Altın alım satımı yapmayı düşünen vatandaşlar ile uyaran İslam Memiş, altın satmak için Henüz erken olduğunu belirterek sonraki aylarda altında yeni zirvelerin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. İslam Memiş altın da 2000 liraya kadar seviyelerin beklendiğini söylerken Artık bin 100 liranın altına inmesinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Başa dön tuşu