Ekonomi

Gram altın UÇUYOR! Ünlü kuyumcu yeni tahminini açıkladı, zirve rakamı duyanlar altın almaya koştu! Ocak 2023’te gram altın bu rakama gelecek

Gram altın fiyatları uçuşa geçti. Yılın son günlerinde hem çeyrek altında hem de gram altında rekor üstüne rekor geliyor. Altın fiyatları için ünlü kuyumcudan yeni bir tahmin daha geldi. Bakın Ocak sonunda altın ne kadar olacak…

Gram altın UÇUYOR! Ünlü kuyumcu yeni tahminini açıkladı, zirve rakamı duyanlar altın almaya koştu! Ocak 2023’te gram altın bu rakama gelecek. 2022 yılının bitmesine 1 gün kala gram altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Hem gram altında hem de çeyrek altında Yükseliş devam ederken vatandaşlar ve yatırımcılar ise bundan sonra gidişatını ne olacağını merak ediyor. Kuyumcular da gram altın fiyatları konusunda vatandaşlara tavsiyelerde bulundu. Çünkü yeni yılda altın fiyatları resmen uçacak. Özellikle Ocak ayı gram altın için Altın Çağ olacak. Peki, Ocak ayında gram altın ne kadar olacak? 2023’te gram altın fiyatları nasıl olacak?

Altın fiyatları 2021 yılından bu yana yükselmeye devam ederken ekonomist ve Kuyumculardan da önemli uyarılar geldi. Yılın son günlerinde tekrar uçuşa geçen gram altın bugün 1095 TL seviyelerine kadar çıktı. Ancak henüz büyük rekor gelmedi. Ünlü kuyumcu İslam Memiş altın fiyatları ile ilgili yeni tahminlerini bugün açıkladı. Ocak 2023 de altının önüne kimsenin alamayacağını söyleyen İslam Memiş, Ocak sonunda gram altının geleceği rakamı duyurdu. Peki, 2023’te gram altın fiyatları ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?

2023 YILI GRAM ALTIN TAHMİNLERİ BELLİ OLDU

Altın fiyatları 2022 yılında dalgalı bir seyir izlerken yıl sonunun gelmesi ile birlikte rekor üstüne Rekor Kırıyor. Hem Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın hem de ABD Merkez Bankasının faizi sabit tutması sonrasında gram altın fiyatları Yükseliş trendine girdi. Yani altın üstündeki baskılama sona erdi. Ünlü ekonomistlerin de yeni yıl için gram altın tahminleri tek tek ortaya çıkmaya başladı.

GRAM ALTIN 1500 LİRA SINIRINI GEÇECEK

Altın fiyatları son 1 haftadan bu yana yükselmeye devam ederken 2022 yılı sonunda 1100 lira sınırına kadar dayandı. Bugüne kadar altın fiyatları ile ilgili her söylediği çıkan ünlü Ekonomist İslam Memiş yeni yıl için yeni tahminlerini açıkladı. Şu anda piyasaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek açıklamaları beklediğini hatırlatan İslam Memiş Birgül beklenen açıklamanın gelmesi halinde gram altın fiyatlarından 2 bin liranın üstüne çıkabileceğini dile getirdi. 2023 Ocak ayı sonu için altın fiyatı beklentisini de bildiren İslam Memiş, 1500 lira sınırını geçmesini beklediğini ifade etti.

Başa dön tuşu