Ekonomi

Güzel haber az önce geldi! 600 bin kişiyi yakından ilgilendiren düzenlemeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat açıklayacak, tarih belli oldu

Kamudaki sözleşmeli personel düzenlemesi ile ilgili merakla beklenen haber az önce geldi. 600 bin kişiyi yakından ilgilendiren sözleşmeli personel düzenlemesinde artık sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışmalarda sona gelindiğini duyurdu ve düzenlemeyle ilgili detayların açıklanacağı tarihi de verdi. Bakan Bilgin, düzenlemeyle ilgili açıklamanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını belirterek Pazartesi gününü işaret etti.

600 bin kişiyi yakından ilgilendiren sözleşmeliye kadro düzenlemesi ile ilgili çalışmalarda artık sona gelindi. Uzun bir süredir bu düzenleme üzerinde duran Bakanlık, detaylı bir çalışma ile düzenleme ile ilgili tüm eksikleri tamamladı. Bakan Bilgin, sözleşmeli memurların Kasım ayı içerisinde kadrolu hale getirileceğini söyledi ve ‘Çalışmayı tamamladık’ dedi. İşte detaylar…

MÜJDEYİ VEDAT BİLGİN VERDİ

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan sözleşmeli personel düzenlemesi sık sık gündeme geliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözleşmeli personel düzenlemesi ile ilgili bir süredir çalışmalarını devam ettiriyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den de sık sık bu konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yapılıyordu. Bakan Bilgin, konuyla ilgili son yaptığı açıklamayla müjdeli haberi verdi ve çalışmanın tamamlandığını duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN O TARİHTE AÇIKLAYACAK

Yaklaşık 600 bin kişinin sözleşmesindeki farklılıkları ortadan kaldıracak düzenleme için Pazartesi gününü işaret eden Bakan Vedat Bilgin, açıklamayı da bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Kasım 2022 Pazartesi günü Kabine Toplantısı sonrasında sözleşmeli personele kadro düzenlemesini açıklayacak.

 

Başa dön tuşu