Ekonomi

Halka arz için açıklama geldi; detaylar ortaya bir bir çıktı! Eksun Gıda da halka arz ediliyor

Borsa İstanbul’da hareketli günler ve dalgalanmalar yaşanmaya devam ederken; bu sene şirketler açısından oldukça hızlı başladı. Devam eden halka arzlardan en son Alfa Solar isimli şirketin halka arzının gerçekleştirileceği öğrenilmişti. Bu kez Eksun Gıda için halka arz talebi geldi. Eksun Gıda’nın halka arza ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada tüm sorular da yanıt buldu.

Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arzlar kapsamında Eksun Gıda ile ilgili tüm soruların yanıtı gelmeye başladı. Peki, Eksun Gıda halka arz ne zaman? Eksun Gıda halka arz kaç lot verir? Eksun Gıda halka arz enerji oransal mı? EKSUN halka arz ne zaman işlem görecek? İşte Eksun Gıda halka arz işlemine ilişkin tüm detaylar…

EKSUN GIDA HALKA ARZ DETAYLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Halka arz işlemlerine ilişkin bilgilendirmeler devam ederken; Eksun Gıda’nın arzına ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bu kapsamda Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. isimli banka aracılığıyla halka arzının gerçekleştirileceği öğrenilen Eksun Gıda’nın halka arz tarihi ise henüz açıklanmadı. Mart ayı içerisinde olması beklenen Eksun Gıda halka arzına ilişkin tarihin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından yapılacak olan açıklama sonrası halka arzı başlayacak olan Eksun Gıda’dan bu hafta açıklaması gelmesi de çok muhtemel.

EKSUN GIDA HALKA ARZ HİSSE FİYATI BELLİ OLDU

Borsa İstanbul’da halka arz talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından işleme açılacak olan Eksun Gıda’nın kodu #EKSUN olarak belirlendi. Bu kod ile işlem görmeye başlayacak olan Eksun Gıda’nın halka arzı için belirlenen fiyat ise 48,90 TL olarak açıklandı. Kaç lot vereceğine ilişkin de merak uyandıran Eksun Gıda şirketinin halka arzda 20,042,502 lot vereceği öğrenildi. Eksun Gıda’nın halka arzında merak edilen bir diğer soru ise şirketinin oransal mı eşit mi dağıtım yapacağı yönündeydi. Şirket, gerçekleştirdiği açıklamada, halka arzda oransal dağıtım yapacağını açıkladı. Öte yandan Eksun Gıda’nın talep toplama işlemlerinin üç gün sürmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu