Medya

Hamilelik testi ne zaman yapılır? Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır?

Bebek planlayan ya da korunmasız cinsel ilişkiden sonra hamilelikten endişe eden çiftler ilişkiden sonra kaç gün içinde hamileliğin öğrenildiğini ya da gebelik testlerinin ne zaman kesin sonuç vereceğini bilmek isterler. En doğru sonucun alınacağı belli bir süre vardır. Çiftler genellikle ilk önce pratik olan gebelik testlerine yönelirler. Fakat bundan kesin bir sonuç alabilmek için belli bir süre geçmesi gerekir. Gebelik testi cinsel ilişkiden ne kadar sonra yapılır? Gebelik testi en erken ne zaman yapılır? İşte bu soruların cevabı…

Planlı ya da plansız olarak cinsel ilişkiden sonra hamile kalıp kalmadığından emin olmak isteyen pek çok kadın vardır. Özellikle en endişe verici olanları planlı olmayan durumlardır. Bu nedenle de gebelik testinin ne zaman kesin cevap olacağı merak edilir. Fakat ilişkiden hemen sonra ya da birkaç gün içinde yapılan gebelik testleri negatif çıksa da bu kesin sonuç değildir.

Gebelik testi kaç gün sonra yapılır?

Gebelik şüphesi olduğu zaman bir an önce öğrenmek istemek doğaldır. En pratik yöntem olarak gebelik testlerini tercih edebilirsiniz. Fakat gebelik testinden kesin sonuç alabilmek için adet döneminden en erken bir hafta önce ya da ilişkiden en erken bir hafta sonra test yapılmalıdır.

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı?

Evde kullanılan gebelik testlerinden yapmak için en ideal süre cinsel ilişkiye girdikten 10 – 14 gün sonradır. En iyi sonuç için ise uyandıktan sonraki ilk idrarı tercih etmek gerekir. Çünkü idrarda bulunan hCG konsantrasyonu bu saatlerde en yüksek seviyesindedir.

Kan testinde hamilelik ne zaman çıkar?

Döllenmeden 11 gün sonra kan sonucu ile öğrenebilirsiniz. Bundan birkaç gün sonrada idrar testinden sonucu öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu