Ekonomi

Hane başına 3’lü yardım müjdesi! 1, 2, 3, 4 kişi yaşayan her hane başvuru yapabilir, 2.500 TL’den başlayan yardım verilecek

Aile Bakanlığından hanelere büyük yardım müjdesi. Hane başına 3’lü yardım veriliyor. 1,2,3,4 ve daha fazla kişi aynı evde yaşıyorsa 2500 TL’den başlayan yardım alabilirsiniz.

Hane başına 3’lü yardım müjdesi! 1, 2, 3, 4 kişi yaşayan her hane başvuru yapabilir, 2.500 TL’den başlayan yardım verilecek. Devlet yardımları 2023 yılında da Son sürat devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hanelere yaptığı yardımların tutarı her geçen gün artıyor. Yeni yılın gelmesiyle birlikte yeni destek ve yardım ödemeleri de hız kazandı. Her geçen gün artan hayat pahalılığı karşısında devletten destek alabilirsiniz. Aile Bakanlığı 1 2 3 ve 4 kişinin yaşadığı hanelere üçlü destek ödemesi veriyor. Bu yardımlardan faydalanmak için Hanedan bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor. Aile Bakanlığı 2500 TL’den başlayan yardım ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Devlet, 18 yaşından büyük Dün vatandaşlarına sosyal yardım verirken 18 yaş altı öğrencilere de eğitim yardımı vermeyi sürdürüyor. Hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre üçlü sosyal yardım ödemesi hesaplara geçiyor. Yeni yılın gelmesiyle Beraber yine devlet yardımları gündeme gelirken annelere verilecek yardımların detayları ortaya çıktı. Devletin sağladığı desteklerden faydalanarak 2500 TL’den başlayan sosyal yardımları alabilirsiniz. Bu yardımların için de doğalgaz ve elektrik faturası desteği de bulunuyor. Devlet hane başına çok miktarda yardım yapıyor. Devlet desteği ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

AİLE DESTEK YARDIMI TUTARI BELLİ OLDU

Devletin başlattığı son yardım paketi olan aile destek yardımı 7’den 77’ye herkesin faydalanabileceği ödemelerin başında geliyor. Başvuru yapan Haneler gelir durumuna göre devletten aylık 850 ile 1250 TL arasında ödeme alabiliyor. Bu ödemeler 12 ay boyunca devam ediyor. Ayrıca çocuk bileşeni olarak da 350 ile 650 TL arasında bir ödeme hesaplara yatıyor. Yani okula giden çocuğunuz varsa Türkiye Aile Destek paketi yardımı kapsamında ekstra ödeme alma şansına sahipsiniz.

DOĞALGAZ YARDIMI 2500 TL OLDU

Pandemi döneminde hayata geçen diğer bir devlet yardımı ise doğalgaz yardımı oldu. 2023 yılının kış aylarına özel olarak verilen doğalgaz yardımı tutarı 2.500 TL’ye kadar yükseldi. doğalgaz desteği almak istiyorsanız aile Bakanlığının internet sitesi üzerinden e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Hanede kişi başına Asgari ücretin üçte birinden az olan herkes doğalgaz defteri ve diğer sosyal yardımları alabiliyor.

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI

Devlet Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere elektrik tüketim desteği de veriyor. Hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre yüzden 104 TL’den başlayan elektrik tüketim desteği ne her ay düzenli olarak almak mümkün. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapanlar yardımı PTT şubelerinden olabiliyor. Elektrik tüketim desteği hane bazlı olarak yapılıyor ve Kişi sayısına göre farklılık gösteriyor.

Devletin Aile Bakanlığı aracılığı ile sağladığı tüm sosyal yardımı ödemelerinde en önemli Kriter hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu kritere uyanlar çalışma durumuna bakmadan devletten destek alabiliyor.

Başa dön tuşu