Medya

Hayırseverler sayesinde Manisa’da 4 yetim evlerine kavuştu

Manisa’da anne Gülsüm Canbaz’ın (32) kalp krizi sonucu vefat etmesiyle birlikte yengeleri Pınar Canbaz’ın yanına aldığı 6 aylık Kumsal bebek birlikte 4 yetim kardeş hayırseverlerin desteğiyle evlerine kavuştu.

Manisa’da yaşayan Gülsüm Canbaz’ın kalp krizi geçirerek vefat etmesiyle 4 çocuk yetim kaldı. Yengeleri Pınar Canbaz 6 aylık Kumsal bebek ile 3 yetimi de yanına aldı. Haberin sosyal medyada yankı bulmasıyla hayırseverler destek sağladı ve Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen yeni evlerinin anahtarını teslim etti.

Gülsüm Canbaz 4 çocuğu ile birlikte Manisa Şehzadeler ilçesinde Yeni Harmandalı Mahallesi’nde yaşıyordu. 25 Ekim’de talihsiz şekilde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Babaları İzzet Canbaz’ın bakımlarını sürdüremediği 4 çocuk yetim kaldı. 6 aylık Kumsal bebek, 8 yaşındaki Fatma, 9 yaşındaki Mert, 12 yaşındaki Ali amcaları Mustafa Canbaz ve yengeleri Pınar Canbaz tarafından alındı. Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, ailenin derme çatma tek bir odası olan evde yaşadığını gördü ve harekete geçti. Sosyal medyadan ev çağrısında bulunan ve kampanya başlatılmasına ön ayak olan Özmen aileye 2 ayda destek sağlanmasına ön ayak oldu. Yeni evin anahtarını teslim etti.

“Merhamet hareketine dönüştü”

Özmen, başlatılan kampanyanın merhamet ve şefkat hareketine dönüştüğünü belirtirken şunları söyledi:

“Anne ve babasız kalan 4 çocuğun ortada kaldığını görünce devlet olarak harekete geçtik. Gıda, giyim ve yakacak ihtiyaçlarını karşıladık. Fakat tek göz odayı görünce ev düşüncesi aklımıza geldi. Sosyal medyadan binlerce kişi kampanyaya katıldı. Yurt dışından dahi çocuklarımıza kol kanat gerenler oldu. Şehzadeler Belediyesi inşaatın zemini için çalışmaya başladı ve bitirdi. Kısa zamanda inşaat bitti. Herkesin bir ucundan tuttuğu bir faaliyet oldu. Türk milletinin merhametinin göstergesi oldu. Biz sadece aracılık yaptık ve hayırseverlerimizle her aşamayı paylaştık. Ev ve içindeki eşyalar yaklaşık 600 bin TL tuttu. Vatandaşlarımız bu rakamı karşıladı. Hepsinden Allah razı olsun.”

Mert ve Ali ise evlerini çok beğendiklerini ve mutlu olduklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu