Ekonomi

Hemen e-Devlet’ten kontrol edin, 20 bin TL birikmiş paranız olabilir! Sakın içerde unutmayın, hakkınız yanıyor, ödemeler siliniyor!

E-devlet üzerinden kontrol edin. Birikmiş 20.000 TL yardım paranız olabilir. Hemen bakın ve çekin, aksi halde paranız yanabilir.

Bir çok kişi yardım hakkı olduğunun farkında bile değil. Ancak kurumların verdiği yardımlar e-devlet hesabınızda birikiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, PTT, Vakıflar Genel Müdürlüğü Birgül sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve daha birçok kurum yardım ödemesi yapıyor. Bu yardımları hemen e-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Birikmiş yardım paralarını almak için başvurunuzu yine e-devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. Geç kalmayın çünkü haberdar olmadığınız paralar bir süre sonra yanıyor.

E-Devlet hesabınızda farkında bile olmadığınız paralar birikmiş olabilir. Sosyal güvenlik kurumu, PTT, vakıflar genel müdürlüğü, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları tarafından yardıma muhtaç kişilere oldukça fazla yardım yapılıyor. Ancak bazı vatandaşlar böyle bir yardım hakkından bile haberdar olmadığı için ödemeler e-Devlet hesaplarında birikiyor. O sebeple acele edin ve e-Devlet üzerinden sorgulama yapın. 20.000 TL’ye kadar birikmiş paranız olabilir aynı zamanda bundan sonrasında da düzenli olarak yardım ödemesi alabilirsiniz.

YARDIM ÖDEMELERİ NASIL SORGULANIR?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım ödemelerini Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları ile e-Devlet üzerinden sorgulama şansına sahipsiniz. TÇ kimlik no ve şifrenizle-Devlet girişi yaptıktan sonra aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı sekmesi altına giderek buradan size uygun bir yardım olup olmadığına bakabilirsiniz. Bunun yanında en yakın Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek de yardım ödemelerini sorgulama şansına sahipsiniz.

HER AY DÜZENLİ ÖDEME ALABİLİRSİNİZ

Bir çok kişi yardım hakkı olduğunu bilmiyor yada prosedürle uğraşmak istemiyor. Ancak günümüzün ekonomik koşullarında devletin sağladığı sosyal yardım ödemeleri yine birçok vatandaş için de ilaç gibi geliyor. Sizde sosyal yardım ödemesi hakkınız olup olmadığını öğrendikten sonra başvuru yaparak düzenli olarak aylık yardımı fırsatından yararlanabilirsiniz. Devletin sağladığı aylık yardım ödemeleri arasında evde bakım maaşı, engelli aylığı, eğitim desteği, Türkiye aile destek programı ve daha birçok yardım kalemi bulunmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devletin sağladığı bu ödemelerden faydalanmak için başvuru şartları da belli oldu. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde herkes bu ödemeler için başvuru yapabiliyor. Daha fazla geç kalmadan ve ertelemeden sosyal yardım imkânı için başvuru yapmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu