Ekonomi

Hemen kontrol edin! TCKN son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlara devletten 15 bin TL karşılıksız yardım

Yeni kimlik kartı olanlara müjde. Devlet tam 15.000 TL yardım veriyor. T.C kimlik no son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar alabiliyor. E-devlet başvuru ekranı açıldı.

Hemen kontrol edin! TCKN son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlara devletten 15 bin TL karşılıksız yardım. Devlet T.C kimlik no son hanesine göre sosyal yardım veriyor. e-devlet üzerinden başvuru yapanlar 15.000 TL nakit yardım alabiliyor. Başvurular için belirli süre var. Ay sonuna kadar başvuru işlemlerini tamamlayanların hesabına Şubat ayında nakit yardım yatıyor. T.C kimlik numarasının son hanesi 2 4 6 8 ve 0 olanlar hemen bu yardımı alabiliyor. Türkiye aile destek yardımı ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Temmuz ayından bu yana yeni bir destek paketi ile vatandaşın imdadına yetişmeye devam ediyor. Türkiye Aile Destek programı ödemeleri her ay düzenli olarak yapılıyor Hatta Kasım ayında programın kapsamı da genişlemişti. Türkiye Aile Destek yardımından faydalanmak isteyenler için Ocak ayı başvuruları açıldı. 31 Ocak 2023 tarihine kadar e-devlet üzerinden başvuru yapanlar bu yardımı alabilecek. Başvuru için T.C kimlik numarasının son hanesine bakılıyor. Kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar hemen e-devlet girişi yaparak başvuru formunu doldurabilir. Aile destek yardımı başvuru şartları ve ödeme koşulları haberimizde.

KİMLER AİLE DESTEK YARDIMI ALABİLİYOR?

Türkiye aile destek yardımı sadece Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileleri için değil aynı zamanda emekliler ve asgari ücretle çalışanlar için de geçerli. Devletin bir yıllığına başlattığı bu yardım paketi ekonomik kriz süreci için hazırlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan yardım paketine başvuru yapmak için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şarta uygun olanlar başvurularını e-devlet üzerinden Online olarak yapabilecekleri gibi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile de yapabiliyor.

YILLIK 15.000 TL SOSYAL YARDIM

Aile destek yardımı hanelerin gelir durumuna göre yapılıyor. Sosyal yardım için başvuru yapan ailelere her ay düzenli olarak 850 ila 1250 TL arasında yardım yatırılıyor. Aylık toplam 15.000 TL sosyal yardım alma imkanınız bulunuyor. Türkiye aile destek yardımı ödemelerine ek olarak çocuk bileşeni desteği de bulunuyor. Bu ödemeden de faydalanırsanız aylık destek tutarı 1600-1700 TL civarına kadar yükseliyor.

OCAK AYI ÖDEMELERİ YATTI MI?

Aile Destek paketi yardımı Ocak ayı ödemeleri yılbaşı sürprizi olarak Aralık ayında hesaplara yatırılmıştı. Şimdi Şubat ayı için başvurular kabul ediliyor. Daha önceden başvuru yapmış ve düzenli olarak bu yardımdan faydalananların tekrar başvuru yapmaları gerekmiyor. Yeni başvuru yapanların ödemeleri ise 15 Şubat tarihinden itibaren hesaplara geçecek. Aile destek yardımı Şubat ayı ödemeleri için son başvuru ise 31 Ocak 2023.

Başa dön tuşu